Webnoviny - Svet

Do práce na bicykli: B. Bystrica vyhlásila zaujímavú súťaž

WEBNOVINY.SK

BANSKÁ BYSTRICA 31. marca (WEBNOVINY) – So zámerom podporiť rozvoj nemotorovej dopravy vyhlásilo mesto Banská Bystrica v spolupráci s Občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica pre všetky firmy a organizácie pôsobiace v tomto meste súťaž Do práce na bicykli.

Prihlásené subjekty majú vytvoriť dvoj- až štvorčlenné tímy zamestnancov, ktorí budú počas mája jazdiť do práce na bicykli.

Najazdené kilometre sa budú evidovať a publikovať na internetovej stránke ocibb.sk, kde v súčasnosti nájdu prihlasovací formulár.

Z tímov, ktoré absolvujú aspoň polovicu ciest do práce a z práce na bicykli, sa vyžrebuje víťaz. Ocení sa aj tím, ktorý najazdí na bicykli najviac kilometrov.

Prihlásiť sa do súťaže je možné do 26. apríla. Každá firma a organizácia pritom môže postaviť do súťaže viacero tímov. Ako cesta na bicykli sa v súťaži budú počítať aj prípady, keď súťažiaci použijú počas cesty kombináciu prímestskej alebo mestskej verejnej dopravy s cyklodopravou.

V Banskej Bystrici podobne ako aj v iných slovenských mestách každoročne rastú problémy s nedostatkom parkovacích miest a dopravnými zápchami.

Podľa výsledkov analýzy spracovanej pri príprave územnoplánovacieho Generelu nemotorovej dopravy na území mesta Banská Bystrica až 64 percent Banskobystričanov využíva na presuny auto, 28 percent používa mestskú verejnú dopravu, sedem percent sa presúva pešo a jedno percento bicyklom.

Dôvodom je aj absencia cyklotrás v intraviláne mesta. Podľa organizátorov by súťaž Do práce na bicykli mohla naštartovať systematickú spoluprácu samosprávy s firmami a inštitúcia pôsobiacimi na území mesta pri rozvoji nemotorovej dopravy.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM