Webnoviny - Svet

Do Trenčína pricestovali už aj Marcel Hossa a Tomáš Surový

WEBNOVINY.SK

Na snímke zľava: Branko Radivojevič, Radoslav Dej, Martin Cibák, Miroslav Šatan počas tréningu nominovaných hokejistov pred prvým prípravným kempom slovenskej reprezentácie pred MS 2011. Trenčín, 27.marec 2011.Foto: SITA/Tomáš SomrTRENČÍN 28. marca (WEBNOVINY) – Káder slovenskej hokejovej reprezentácie, ktorá v nedeľu popoludní začala v Trenčíne so spoločnou prípravou na blížiace sa majstrovstvá sveta v Košiciach a Bratislave (29. apríla do 15. mája), sa v pondelok rozšíril o ďalších dvoch kandidátov na najcennejší dres.

"Ráno dorazili Marcel Hossa aj Tomáš Surový. Stihli absolvovať ako prípravu na suchu, tak aj tréning na ľade.

Obaja sú zdraví, nemajú žiadne problémy," skonštatoval pre agentúru SITA asistent trénera František Hossa a pokračoval: „S Tomášom Záborským, ktorý má nejaký menší zdravotný problém, je v kontakte tréner Hanlon. Presný termín jeho príchodu stále nepoznáme.“

V úvode päťtýždňového prípravného bloku na MS čaká na Hanlonových zverencov každý deň dvojfázový tréning a taktická príprava. „Dopoludnia absolvujú chlapci najprv jednu fázu na suchu, druhá fáza je na ľade. Popoludní s nimi preberáme taktickú prípravu, ako aj herné schémy pre oslabenia a presilovky,“ dodal František Hossa, ktorý zároveň aj potvrdil, že všetci hráči absolvovali pondelkové tréningové dávky bez úhony a sú zdravotne v poriadku. V Trenčíne zostávajú Slováci do konca mesiaca, kedy ich čaká cesta do Fínska na dvojicu prípravných stretnutí proti domácej reprezentácii 1. apríla o 17.30 h SELČ v Lahti, resp. 2. apríla o 15.00 h SELČ v Kouvole.

OBRAZOM: Kemp slovenských hokejistov Trenčíne

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM