Webnoviny - Svet

Do Trnavy pribudol tretí Brazílčan - Dannyu

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto Foto: SITA/Ivan Kopčáni TRNAVA 26. augusta (WEBNOVINY) – Funkcionári slovenského futbalového klubu FC Spartak Trnava vo dvoch posledných prestupových obdobiach urobili osemnásť transferov, čo je na slovenské pomery unikátny jav. Poslednými dvoma novými akvizíciami mužstva Dušana Radolského sú 28-ročný stredopoliar SK Sigma Olomouc Marek Kaščák a 25-ročný stredný obranca Dannyu Francisco dos Santos z Brazílie, ktorého v zahraničí poznajú pod futbalovou prezývkou Dao. Pred príchodom do Trnavy hral doma najvyššiu súťaž za FC Guarani.

„Dostali sme sa k nemu cez našich spolupracovníkov, ktorí nám ho poradili. Sledovali ho v niekoľkých zápasoch a v Trnave je už približne mesiac,“ povedal vo štvrtok pre agentúru SITA športový riaditeľ Spartaka Martin Stano. Ako M. Stano ďalej povedal, nová posila „bilích andelov“ sa väčšinou pripravovala v B-tíme Trnavy, lebo Dannyu do slovenského Ríma prišiel po dlhšej dovolenke fyzicky slabšie pripravený a navyše musel sa aklimatizovať na slovenské pomery.

„Dannyu v trnavskom drese debutoval v 5. kole II. ligy – skupina Západ FC Spartak Trnava "B“ – AFC Nové Mesto nad Váhom (2:0), v ktorom odohral celých 90 minút," pokračoval športový riaditeľ FC Spartak Trnava. „Na tomto stretnutí boli aj hlavný tréner A-tímu Dušan Radolský spolu so svojimi asistentmi. Videli ho hrať, presvedčili sa, v akej fyzickej kondícii je a po porade s koučom B-tímu Petrom Zelenským bol zaradený do prípravy A-mužstva. Teraz je to už iba na ňom, ako využije šancu, ktorú mu momentálne v našom klube ponúkame. Uvidíme, či výkon, ktorý predviedol v druholigovom zápase, bude stačiť aj na súboje v Corgoň lige,“ povedal M. Stano na margo juhoamerického hráča, s ktorým vedenie Trnavy podpísalo ročnú profesionálnu zmluvu s možnou opciou.

Okrem tohto stopéra sú momentálne v Spartaku Trnava ďalší traja Brazílčania – 21-ročný Candido da Silvia Wellington Júnior, 23-ročný Higor de Sales Coimbra a 29-ročný Michael Cury Neto (zatiaľ hrá v B-tíme). „Myslím si, že príchodom tohto stopéra sme pre tento súťažný ročník Corgoň ligy káder A-mužstva už uzavreli. V dvoch posledných prestupových obdobiach k nám prišlo osemnásť nových hráčov, ktorí musia dostať čas a priestor na zohranie sa. Musia si na seba na ihrisku zvyknúť. To je proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť. Preto už nepredpokladám, že by do kádra A-tímu ešte niekto ďalší pribudol. Realizačný tím bude pracovať s hráčmi, ktorých má v súčasnosti k dispozícii,“ dodal M. Stano, športový riaditeľ aktuálne 2. tímu slovenskej najvyššej futbalovej súťaže.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM