Regióny Rôzne Zo Slovenska

Dobrá správa pre mamičky na Spiši: Na novorodeneckom oddelení majú nový inkubátor

Novinka na novorodeneckom oddelení zaručene poteší nielen personál, ale aj mamičky. Nový a moderný inkubátor má skvalitniť starostlivosť o bábätká.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre mamičky na Spiši: Na novorodeneckom oddelení majú nový inkubátor
Zdroj: nemocnica Krompachy

Nový moderný stacionárny inkubátor, ktorý slúži pre starostlivosť o novorodencov s nízkou pôrodnou hmotnosťou, v týchto dňoch zakúpila na novorodenecké oddelenie Nemocnica Krompachy. Investícia do zakúpenia inkubátora SI-610 01 vyšla nemocnicu na viac ako 7 800 eur. „Stacionárny inkubátor je kvalitatívne na ďaleko vyššej úrovni, ako doposiaľ používaný prístroj na novorodeneckom oddelení," uviedla Marta Csergeová, tlačová hovorkyňa AGEL SK.

Inkubátor vytvára pre novorodenca termoneutrálne prostredie a zabezpečuje mu stabilnú telesnú teplotu. Najčastejšie príčiny prečo je potrebné použiť stacionárny inkubátor sú keď sú novorodenci hypotrofickí a predčasne narodení, vtedy je potrebné sledovanie životných funkcií u patologických novorodencov až do hmotnosti 6 kilogramov. „Som veľmi rada, že sa nám podarilo získať nový inkubátor, ktorý pomôže zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, momentálne máme na oddelení 2 inkubátory,“ povedala primárka novorodeneckého oddelenia Mária Bartošová.

Ako doplnila nový inkubátor má niekoľko výhod akými sú klimatické prostredie, ktoré je udržiavané elektronickým regulátorom teploty či regulované vyhrievanie priestoru pre novorodenca podľa teploty vzduchu, alebo teploty tela. „Na prístroji sa dá nastaviť vlhkosť, dokáže zmerať aktuálnu váhu novorodenca, ale i čistiť nasávaný vzduch z vonkajšieho prostredia pomocou bakteriologického filtra,“ dodala primárka.

Prístrojové vybavenie novorodeneckého oddelenia Nemocnice Krompachy bolo v uplynulých dňoch doplnené aj o set prístrojov určených na záchranu života novorodencov. Ide o vyhrievacie lôžko pre novorodencov a ďalšie prístroje určené na zvládnutie akútnych stavov novorodencov v celkovej hodnote 10 300 eur.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM