Dobré správy pre učiteľov: Platy zamestnancov v školstve sa budú zvyšovať o 10 %

Tieto správy potešia nejedného pedagogického zamestnanca. Platy sa v školstve budú zvyšovať.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre učiteľov: Platy zamestnancov v školstve sa budú zvyšovať o 10 %
Zdroj: TASR

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová víta výsledky kolektívneho vyjednávania, ktoré sa viedli minulé týždne a ktoré znamenajú výrazné zvýšenie platov zamestnancov štátnej a verejnej správy (vrátane pedagogických, nepedagogických, odborných pracovníkov a vedcov).

Teší ju, že tieto výsledky kolektívneho vyjednávania boli dnes aj „spečatené" podpisom vyhlásenia k dohode o kolektívnych zmluvách vyššieho stupňa v štátnej službe a vo verejnej službe na roky 2019 a 2020. Zvyšovanie platov v rezorte považuje za veľmi dôležitý aspekt, ktorý je aj v súlade so schváleným Národným programom rozvoja výchovy a vzdelávania.

„Ako ministerku školstva ma veľmi teší, že sa nám podarilo spolu s odborovým zväzom pracovníkov školstva a vedy navýšiť platy učiteľov od 1.1.2019 o 10 % a od 1.1.2020 opäť o 10 %, čo pokladám za veľký úspech a výrazné zvýšenie platov a teší ma, že sa to týka nie len učiteľov, teda pedagogických pracovníkov, ale všetkých pracovníkov rezortu, to znamená aj nepedagogických, aj vedcov aj odborných pracovníkov. Zároveň ešte pracujeme na tom, aby sa vedci, odborní pracovníci, výskumní pracovníci dostali do vyššej mzdovej tabuľky, aby boli dorovnaní na úroveň vysokoškolských pedagógov a tiež sa zasadzujeme o to, aby bola platovo zohľadňovaná aj prax po 32 rokoch, to znamená, aby sa až do 44 rokov praxe stále tieto roky prejavovali na zvýšení platu, čo je v súvise s tým, že ľudia budú dlhšie pracovať, pretože sa posúva dôchodkový vek," uviedla v tejto súvislosti ministerka školstva M. Lubyová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR