Webnoviny - Svet

Dobrí anjeli dostali finančnú podporu od Košíc

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 18. decembra (WEBNOVINY) – Na basketbalistky slovenského šampióna Dobrých anjelov Košice sa v stredu usmialo šťastie hneď dvakrát. Najprv v Infiniti Aréne, kde zdolali v Eurolige dovtedajšieho suveréna španielsky Rivas Ecópolis 72:61, a potom v podobe radostnej správy o schválení dotácie 100 000 eur od mesta Košice. „Mestské zastupiteľstvo už rozhodlo, ešte chýba podpis primátora, no a potom budeme čakať, kým peniaze naozaj pripíšu na náš účet,“ s úľavou konštatoval pre agentúru SITA generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský a ďalej vysvetľoval: „Mali sme pred sezónou od mesta prisľúbenú podporu vo výške 150 000 eur. Finančná kríza však tvrdo zasiahla mestský rozpočet, na čo doplatili aj športové kluby. Vyzeralo to, že v tomto roku z mestskej pokladne nedostaneme nič. Takže som rád, že sme svojimi výkonmi poslancov presvedčili.“

Hneď po euroligovom zápase sa s Dobrými anjelmi rozlúčila ich najväčšia hviezda Candice Dupreeová, ktorá vo štvrtok odletela na vianočné sviatky domov do USA. V stredu sa skončila zmluva nemeckej podkošovej hráčke Linde Toddovej-Fröhlichovej. Zvyšné trio legionárok Američanky Angel McCaughtryová, Erin Marie Lawlessová a Srbka Milijana Musovičová pomôže ešte Košičankám od piatka do nedele pri obhajobe Slovenského pohára a do svojich domovov odcestujú až v pondelok. Pred SP visí nad kádrom Košičaniek ešte jedna otázka. O tom, či Martina Kiššová nastúpi za seniorky alebo za juniorský tím Dannax Sport, sa rozhodne až pred štartom turnaja. „Po finále SP dáme dievčatám týždeň voľna. A od pondelka 28. decembra opäť pokračujeme v tréningoch. Musovičová sa vráti späť k tímu už 27. decembra. Potrebuje čo najviac trénovať a naučiť sa maximum našich kombinácií. Trio Američaniek sa vráti do Košíc 4. januára. Výkonnosť otestujeme v extralige v sobotu 9. januára v Prešove a v stredu 13. januára nás čaká dôležitý euroligový zápas v Prahe,“ informoval o najbližšom programe svojho tímu D. Jendrichovský.

Počas sviatkov čaká na generálneho manažéra Dobrých anjelov aj rokovanie o novej zmluve s Lindou Toddovou-Fröhlichovou. „Záujem o pokračovanie majú obe strany. My jej však ponúkame zmluvu len do konca Euroligy, Linda by u nás chcela zostať do konca sezóny. Kontrakt do konca Euroligy majú aj Američanky Dupreeová a McCaughtryová. Iba Lawlessová má zmluvu do konca sezóny. Ona však nehráva Euroligu, a tak jej prioritou je pomôcť nám pri obhajobe majstrovského titulu,“ dodal pre agentúru SITA Daniel Jendrichovský.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM