Webnoviny - Svet

Dobrovoľníci skrášľovali mesto, pomohli aj seniorom a deťom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Stovky dobrovoľníkov v piatok pomáhali v petržalských zariadeniach tým, že seniorov vzali na vychádzku, zveľadili im prostredie, pracovali na ochrane životného prostredia, upravovali zeleň či skrášľovali detské ihriská a školy.

Aj petržalská samospráva sa zapojila do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku a v strednej Európe – Naše Mesto 2012.

Ako informovala petržalská hovorkyňa Mária Grebeňová-Laczová, dobrovoľníci počas piatka a soboty pomôžu natrieť múry a ploty v materských školách a v domovoch sociálnych služieb, urobia záhradnícke práce v ich areáloch, ako aj v detskom domove, namaľujú okná, v stredisku sociálnych služieb položia dlažbu v priestore na odkladanie kočíkov a bicyklov, opravia preliezačky pre deti, vyčistia gymnastické centrum.

Vyzbierajú tiež odpadky v Pečnianskom lese i chránenom území Chorvátskeho ramena. Dobrovoľníci sa v Petržalke celkovo zapoja do 36 aktivít rôzneho druhu, ktoré pripravili jednotlivé petržalské organizácie. Projekt Naše Mesto 2012 organizuje Nadácia Pontis.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM