Webnoviny - Svet

Dodgers si môžu požičať 60 miliónov dolárov

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/APWILMINGTON 28. júna (WEBNOVINY) – Súd v americkom Delaware povolil bankrotujúcemu bejzbalovému klubu Los Angeles Dodgers vziať si pôžičku 60 miliónov dolárov na uhradenie miezd.

Organizácia iba v pondelok požiadala súd o ochranu pred veriteľmi. Peniaze potrebuje na splatenie dlhov voči zamestnancom, najmä hráčom. Zároveň sa usiluje o stabilizáciu a finančné zabezpečenie do budúcnosti.

Za ostatné tri roky je to už tretí klub zámorskej MLB žiadajúci o ochranu. Chicago Cubs a Texas Rangers však spolupracovali s vedením súťaže, zatiaľ čo majiteľ Dodgers Frank McCourt postupuje proti komisárovi Budovi Seligovi a navyše sa súdi s bývalou manželkou Jamie o polovicu svojho podielu v organizácii. Práve situácia okolo rozvodu viedla Seliga v apríli tohto roku k tomu, že formálne prevzal riadenie klubu.

Frank McCourt v pondelok obe ďalšie strany zaskočil žiadosťou o ochranu pred veriteľmi na konkurznom súde v Delaware, ktorý je známy svojím ústretovým postojom voči dlžníkom. V utorok dosiahol súhlas s pôžičkou a očakáva sa, že v júli požiada o ďalšiu, 90-miliónovú. McCourtovi právnici pred súdom opäť vytiahli argument o Seligovej neochote potvrdiť lukratívnu zmluvu o televíznych právach so stanicou Fox Sports.

MLB 20. júna vetovala kontrakt na 17 rokov v hodnote 3 miliardy dolárov s tým, že je v rozpore so záujmami tímov, bejzbalu aj fanúšikov. Majiteľ má v pláne ďalší pokus o podpis zmluvy. Podľa časopisu Forbes je značka Dodgers tretia najhodnotnejšia v celej MLB, jej cena je 800 miliónov dolárov. McCourt za klub v roku 2004 zaplatil polovicu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM