Webnoviny - Svet

Doherty dostal za heroínové extempore pokutu

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. decembra (WEBNOVINY) – Anglický hudobník Pete Doherty vyviazol za svoj decembrový škandál s heroínom iba s pokutou 750 britských libier (približne 864 eur) a poplatkami 85 britských libier (približne 98 eur).

Tridsaťročnému frontmanovi skupiny Babyshambles 21. decembra 2009 počas prehliadky po príchode na súd v meste Gloucester, kde taktiež dostal pokutu za prechovávanie drog, vypadlo z vrecka plastové vrecúško, čo si všimol bezpečnostný pracovník. Ten ho zdvihol a všimol si, že obsahuje malé modré kryštály. Zavolal preto policajtov, ktorí na Dohertyho čakali, kým vyjde zo súdnej siene. Ukázalo sa, že ide o heroín. Podľa sudcu Jotiho Boparaia si hudobník vrecúško zabudol v jednom zo svojich kabátov a nevedel, že s ním ide na súd. Sudca usúdil, že jeho čin nebol provokačným ťahom a Doherty ho neplánoval, aby sa opäť dostal na stránky novín. „Som si istý, že to bol iba prejav hlúposti a nič viac,“ uviedol Boparai.

Za predchádzajúce prehrešky ako jazda pod vplyvom alkoholu, šoférovanie bez poistenia a vodičského oprávnenia a prechovávanie heroínu, dostal bývalý priateľ modelky Kate Moss 21. decembra pokutu 2 050 libier (približne 2 364 eur) a musel tiež zaplatiť súdne trovy vo výške 145 libier (približne 167 eur). Všetkých týchto skutkov sa dopustil v júni po koncerte v Guildhall Arts Centre v Gloucesteri. Okrem toho si za tieto prehrešky voči zákonom 18 mesiacov nemôže legálne sadnúť za volant.

Informáciu zverejnila webová stránka gigwise.com.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM