Webnoviny - Svet

Doktor Conrad Murray je vinný zo zabitia Michaela Jacksona

WEBNOVINY.SK

Odporúčame:

Conrad Murray sa rozhodol nesvedčiť

Svedok obhajoby pripustil pochybenie Jacksonovho lekára

Michael Jackson sa podľa posledného svedka mohol zabiť sám

Nespavosť Michaela Jacksona spôsobovali lieky od dermatológa

Michaela Jacksona pred užívaním propofolu varovaliBRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) – Dvanásťčlenná porota uznala amerického kardiológa Conrada Murrayho vinným z neúmyselného zabitia legendárneho speváka Michaela Jacksona.

Pondelňajšie rozhodnutie ukončilo šesťtýždňový súdny proces, počas ktorého odzneli výpovede osobných strážcov speváka, zamestnancov v jeho dome, lekárov, ale aj odborníkov na anestetiká.

Zaznela tiež nahrávka, na ktorej sa spevák rozprával so svojím lekárom, advokáti prezentovali porote aj fotografiu mŕtveho umelca.

Obhajoba sa snažila dokázať, že si Jackson smrteľnú dávku propofolu a sedatív vzal sám. Obžaloba poukazovala na chyby, ktorých sa lekár dopustil, napríklad na fakt, že príliš neskoro zavolal záchranku, že zatajil paramedikom prítomnosť propofolu v tele speváka, ale najmä, že nechal Jacksona pridlho osamote a že mu nebezpečné sedatívum vôbec podával.

V záverečnej reči prokurátor David Walgren okrem iného upriamil pozornosť poroty na deti zosnulého, ktoré prišli o otca. Obhajca Ed Chernoff pripomenul, že nejde o reality šou a že porota sa má rozhodovať na základe dôkazov a nevnímať fakt, že ide o úmrtie slávneho speváka.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou úmrtia Kráľa popu bola „akútna intoxikácia“ anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív. Informácie pochádzajú zo stránky tmz.com.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM