Webnoviny - Svet

Dolnokubínsky SEZ je v strate 778,8 tisíc eur

WEBNOVINY.SK

Foto: eBizBRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) – Dolnokubínsky producent elektroinštalačného materiálu SEZ, a.s. vykázal ku koncu septembra stratu 778,8 tis. eur. Celkové náklady vo výške 4,26 mil. eur totiž prevýšili výnosy, ktoré boli v deväťmesačnom období za 3,48 mil. eur.

Ako ďalej firma uviedla v predbežnom vyhlásení, pod stratu sa podpísal predovšetkým predaj obchodných podielov v dcérskych spoločnostiach SEZ.

Celkové tržby medziročne poklesli o 22,6 % na 3,72 mil. eur, avšak najväčšiu časť tvorili tržby z predaja majetku, a to 2,9 mil. eur. Firma totiž predala väčšinu svojho dlhodobého hmotného majetku, obežného majetku a aj know-how. Zároveň sa presunula väčšina výrobných a obchodných aktivít. Kvôli tomu sa významne znížila ekonomická aktivita spoločnosti. „V budúcnosti očakávame postupný útlm ekonomickej aktivity spoločnosti v oblasti jej pôvodného pôsobenia,“ dodala firma.

História spoločnosti SEZ siaha až do roku 1947, kedy v Dolnom Kubíne vznikol závod na výrobu elektroinštalačného materiálu. V roku 1996 firmu sprivatizovali slovenskí investori. Spoločnosť sa zaoberá hlavne vývojom, výrobou a predajom elektroinštalačného materiálu. Medzi jej produkty patria priemyselné zásuvky a vidlice, zásuvkové rozvodnice a bubny, domové spínače a zásuvky, ako aj komponenty pre automobilový priemysel.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM