Tlačové správy

Domáce filmové večery

Na jednej strane pandémia obmedzila naše voľnočasové aktivity vykonávané vonku alebo v skupinách viacerých ľudí. Na strane druhej mnohým otvorila nové možnosti trávenia voľného času, o ktorých doteraz ani len neuvažovali.

Ilustračný obrázok k článku Domáce filmové večery
Zdroj: Ivanko80/Shutterstock.com

Nebudeme si však klamať, asi každý z nás si rád aspoň raz za čas po splnení všetkých povinností jednoducho vyloží nohy a pustí dobrý film, či seriál.

Technika (takmer) ako v kine

Zatvorené kiná spôsobili, že najlepšie filmové zážitky sa začali odohrávať v našich obývačkách. Pokiaľ ste sa nemuseli obávať o svoju pracovnú pozíciu, pandémia priniesla vhodnú príležitosť na investovanie do kvality obrazu a zvuku u vás doma. Kedy predsa viac využijete vlastné domáce kino ak nie počas zatvorených kinosál?

Základom pre skvelý domáci filmový zážitok je televízor s nadštandardnou kvalitou obrazu a dostatočne veľkou uhlopriečkou, aby vám neunikol ani najmenší detail. Pri vyberaní uhlopriečky zvážte aj rozmery vašej miestnosti a vzdialenosť z akej sa budete na televízor dívať. Nie vždy platí, že väčšie je lepšie. Ľahko to totižto môžete prehnať a budete mať síce veľký televízor, na ktorý sa ale budete dívať z veľkej blízkosti a budete sa pritom cítiť ako keby ste si v kine sadli do prvej rady tesne pod plátno.

Televízor môžete upevniť pomocou držiaku na stenu, čo vám dá väčšiu slobodu pri hľadaní optimálneho pozorovacieho uhla. Alebo ak chcete mať čo najmenej práce s inštaláciou, zakúpte si TV stolík retro alebo moderne ladený (podľa vášho vkusu), na ktorý váš nový televízor jednoducho položíte a po zapojení káblov môžete hneď pozerať najnovšie filmy.

Pre dokonalé vtiahnutie do deja je nemenej dôležitý kvalitný zvuk. Pri využití priestorového zvuku sa budete cítiť ako by ste boli súčasťou každej jednej scény. Výhodou pri budovaní vysnívaného zvukového systému je, že môžete začať s párom reproduktorov, ktoré môžete postupne dopĺňať o ďalšie, prípadne kvalitnejšie. Nemusíte tak robiť závratne vysoké investície naraz.

Pohodlne sa usaďte

Nielen dobrá technika, ale aj pohodlné sedenie prispieva k tomu, aby ste si film poriadne užili. Nechcete sa predsa dívať na špičkový televízor z tvrdej kuchynskej stoličky. Aj keď už nie je problém objednať si pohovku cez internet, skúste osobne navštíviť predajňu s nábytkom a vyskúšať si rôzne ponúkané pohovky, aby ste našli ideálnu pre vás.

Okrem pohodlného sedenia zvážte počet ľudí, ktorí by sa mali na pohovku zmestiť. Ak plánujete usporadúvať hromadné pozeranie filmov, je dôležité, aby mal každý z vašich hostí rovnako pohodlné miesto na sedenie.

Zvážte aj výber materiálu čalúnenia nielen kvôli estetickej stránke, ale aj preto, aby ste sa vedeli o pohovku adekvátne starať. Popýtajte sa na najvhodnejší spôsob starostlivosti o materiál pohovky, aby vám vydržala dlhé roky a prežila s vami veľké množstvo filmových zážitkov.

Nezabudnite ani na vhodný tvar pohovky pre vašu izbu a prípadnú možnosť rozkladania pre situácie, keď by ste chceli pohovku využiť ako priestor na spanie pre návštevu, ktorej sa po dlhom filmovom večeri u vás nebude chcieť ísť v noci domov.

Dajte najavo, že ste filmový fanúšik

Keď už ste spokojný s obrazom, ktorý váš televízor ponúka, so zvukovým aparátom, ktorý ste si poskladali a toto všetko si vychutnávate z pohodlnej pohovky, môžete si svoju izbu skrášliť doplnkami. K domácemu kinu sa skvelo hodia plagáty s filmovou tematikou, vďaka ktorým každý, kto vás navštívi, bude vedieť, že sa nachádza v príbytku filmového nadšenca. A keď mu pustíte nejaký film, vďaka vašej technike zistí, že si filmy dokážete poriadne vychutnať.

Zdroj: Dean Drobot/Shutterstock.com

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Bonami
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM