Hokej

Domáci hokejový šampionát: V nominácii rozhodcov aj Slovák Peter Stano

Slovenský hokej bude mať na majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach (10.-26. mája) zastúpenie aj v osobe hlavného rozhodcu Petra Stana. Na domácom šampionáte absolvuje premiéru v elitnej kategórii MS.

Ilustračný obrázok k článku Domáci hokejový šampionát: V nominácii rozhodcov aj Slovák Peter Stano
Zdroj: TASR

Stano začínal ako čiarový rozhodca, pred niekoľkými rokmi sa pretransformoval do role hlavného arbitra. V tejto pozícii viedol aj zápasy na uplynulých MS20, ktoré sa na prelome rokov uskutočnili v Kanade.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zverejnila v piatok konečný menoslov 16 hlavných a 16 čiarových arbitrov pre MS 2019. Pochádzajú zo 14 krajín, najviac rozhodcov – po štyroch – delegovala IIHF z Kanady, Česka, Fínska, Ruska a USA. Najskúsenejší muž s píšťalkou je Fín Aleksi Rantala, ktorý sa doteraz predstavil na piatich MS a jedných ZOH. Päť účastí na MS má na konte aj Rus Roman Gofman.

Svetovým šampionátom na Slovensku štartuje pre rozhodcov nový olympijský cyklus a IIHF do neho zahrnula aj viaceré nové tváre. Okrem Stana budú v elitnej kategórii MS prvýkrát štartovať aj Manuel Nikolic z Rakúska, Rus Jevgenij Romasko a Američan Jeremy Tufts. Premiéru absolvujú aj piati čiaroví arbitri. Z menej vyspelých hokejových krajín sa v Bratislave a Košiciach predstavia Brit Andrew Dalton a Holanďan Joep Leermakers.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

IIHF v piatok takisto oznámila nomináciu rozhodcov na tohtoročný turnaj A-skupiny I. divízie MS v Kazachstane. SR bude na podujatí zastupovať čiarový rozhodca Roman Výleta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM