Webnoviny - Svet

Domenechove príjemné starosti so zostavou

WEBNOVINY.SK

PARÍŽ 14. októbra (WEBNOVINY) – Tréner francúzskej futbalovej reprezentácie Raymond Domenech v žiadnom prípade nepripúšťa, že by jeho zverenci podceňovali záverečné vystúpenie v kvalifikácii o postup na budúcoročný svetový šampionát, ktorý sa uskutoční v Juhoafrickej republike. Francúzi nastúpia v stredu o 21.00 h v Paríži proti Rakúšanom v zápase, v ktorom prakticky už o nič nejde. Už jasným víťazom 7. kvalifikačnej skupiny je srbská reprezentácia a majstri sveta z roku 1998 Francúzi z druhej priečky postúpili do novembrovej baráže. Ani na konečnom treťom mieste Rakúšanov sa už nič nezmení.

Päťdesiatsedemročný kouč Domenech stále zvažuje, koho pošle na trávnik v stretnutí proti Rakúšanom. „Rozmýšľal som nad základnou zostavou, už mám pripravených niekoľko variantov. Definitívne sa rozhodnem zrejme až tesne pred zápasom. Všetci moji zverenci chcú hrať. Nenašiel sa medzi nimi ani jeden, ktorý by ma požiadal o voľno,“ komentoval svoje príjemné starosti kormidelník francúzskeho národného výberu.

Reprezentanti krajiny „galského kohúta“ prehrali v úvodnom dueli tohto kvalifikačného cyklu v Rakúsku 1:3. „Máme im čo vracať. Odvetu berieme ako akúsi pomstu. Momentálne máme dobrú formu a chceme si ju udržať aj v záverečnom kvalifikačnom stretnutí,“ uzavrel Raymond Domenech.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM