Jana Buvalová Regióny

Dominanta Spiša v zimnom šate: Dávid nafotil krásne zábery Spišského hradu

Spišský hrad má svoje čaro aj v zimnom období. Môžete sa o tom presvedčiť na záberoch, o ktoré sa postaral Dávid Ilkovič zo Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Dominanta Spiša v zimnom šate: Dávid nafotil krásne zábery Spišského hradu
11
Galéria

Spišský hrad patrí medzi najnavštevovanejšie miesta na Slovensku. Táto mohutná dominana Spiša láka počas celého roku množstvo turistov, ale aj fotografov. Spišský hrad radí medzi svoje obľúbené miesta aj Novovešťan Dávid Ilkovič.

Ten si obľúbil okrem tohto hradu aj fotenie. Má ho síce len ako hobby a svojimi fotkami zachytáva najmä krásu okolitej prírody, možnosť odfotiť dominantu Spiša si však nenechá ujsť pri žiadnej príležitosti aj keď do jej okolia, ako tvrdí, nie vždy ide s cieľom fotiť.

„Veľmi rád sa chodím do okolia hradu spolu s manželkou poprechádzať a zrelaxovať a keď sa naskytne nejaký zaujímavý pohľad, tak ho, samozrejme, aj odfotím,“ povedal pre náš portál.

Ako hovorí, vždy ho fascinovali hrady a zámky a ten Spišský je podľa jeho slov súčasťou našej histórie, akýsi odkaz našich predkov. Keďže osvetlený hrad bol pre neho naozaj lákadlom, bol ochotný pre zaujímavý záber stráviť aj nejakých čas v mínusových teplotách.

Zdroj: Dávid Ilkovič

„Záber Spišského hradu spolu so Spišskou Kapitulou (Obrázok č.6) bol fotený 3. januára a von bolo –10 stupňov. Najdlhšie trvalo nájdenie správneho miesta, z ktorého by sa oplatilo fotiť. Čiže som sa túlal po poliach za Baldovcami, kým som nenašiel to správne miesto na záber, ktorý by vyhovoval mojim predstavám,“ opísal pre náš spravodajský portál.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Novovešťan nafotil parádne zábery: Spišský hrad v zimnom šate
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie