Webnoviny - Svet

Dosluhujúca vláda v stredu odvolá štátnych tajomníkov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) – Viacerí štátni tajomníci ministerstiev dosluhujúcej vlády majú pred sebou posledné hodiny vo svojich funkciách.

Kabinet Ivety Radičovej by ich mal odvolať na stredajšom rokovaní. Podľa zverejneného programu ministri odvolajú aj Viktora Nižňanského z postu vedúceho Úradu vlády SR. Na ministerstve dopravy skončia na postoch štátnych tajomníkov Ján Hudacký a Arpád Érsek.

Na ministerstve práce skončí štátna tajomníčka Lucia Nicholsonová, na ministerstve financií Vladimír Tvaroška, v rezorte obrany Róbert Ondrejcsák, na ministerstve zdravotníctva Ján Porubský, na ministerstve spravodlivosti Mária Kolíková, v envirorezorte Branislav Cimerman, v rezorte diplomacie Milan Ježovica, na ministerstve školstva Jaroslav Ivančo, v rezorte pôdohospodárstva Gabriel Csicsai, na ministerstve kultúry Natália Cehláriková.

V rezorte vnútra už nebude štátnym tajomníkom Maroš Žilinka, ktorý končí aj na poste splnomocnenca vlády pre Schengen. Na ministerstve hospodárstva majú odvolať z postu štátneho tajomníka Kristiána Takáča.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM