Adela Fruckova Šport

Dostalo sa mu prestížnej pocty a my sme ho vyspovedali: Rozhovor s kapitánom MŠK Žilina Viktorom Pečovským (33)

Len pred pár dňami sa v pod Dubňom uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov mesta za rok 2015. A pocty sa dočkalo aj kapitánovi žilinských futbalistov Viktorovi Pečovskému (33). My sme sa ho rozhodli pri tejto príležitosti vyspovedať.

Ilustračný obrázok k článku Dostalo sa mu prestížnej pocty a my sme ho vyspovedali: Rozhovor s kapitánom MŠK Žilina Viktorom Pečovským (33)
Zdroj: TASR

Kapitánovi miestneho MŠK obhájil v kategórii dospelých prvenstvo z minulého roka. Viktor Pečovský je slovenský futbalový reprezentant a v súčasnosti je kmeňovým hráčom MŠK Žilina. Do klubu MŠK Žilina prestúpil ešte v júni 2011, za „žlto-zelených“ hrá už piatu sezónu, jedenkrát sa tešil zo zisku majstrovského „double“. Viac nám o sebe už prezradil on sám.

Čo hovoríte na tohtoročné obhájenie prvenstva najúspešnejšieho športovca v Žiline?

Toto ocenenie pre mňa veľa znamená, ale je to aj zásluha mojich spoluhráčov, trénerov a celého klubu MŠK Žilina na čele s pánom majiteľom. Verím tomu, že na budúci rok to môže vyhrať ďalší z nás hráčov, ktorí reprezentujú žilinský futbal.

Čo považujete za vaše doposiaľ najväčšie úspechy v profesionálnom a osobnom živote?

V osobnom živote je to určite, že som si našiel skvelú manželku, s ktorou mám nádherné dve dcérky. Čo sa týka futbalu, tak je to reprezentačný dres a postup na záverečný turnaj ME 2016. Na klubovej úrovni víťazstvo Slovenského pohára s Duklou Banská Bystrica, prestup do MŠK Žilina, s ktorou som získal double (víťazstvo ligy a Slovenského pohára), takisto všetky odohraté zápasy Európskej ligy.

Kedy ste sa rozhodli, že sa budete živiť futbalom? Vedeli ste si niekedy predstaviť, že by ste robili aj niečo iné?

Futbal ma od malička bavil a nemyslel som na to, že by ma mohol aj živiť. Samozrejme som rád, že môžem hrať futbal, ktorý ma veľmi baví a to, že ma aj živí je len bonus. Celý život som sa venoval len futbalu, takže som ani nerozmýšľal nad niečím iným.

Aký máte vzťah k iným športom? Čo si rád pozriete v televízii?

Vždy ma najviac bavil futbal, ostatné športy ma veľmi nelákali. V telke si však rád pozriem okrem futbalu aj hádzanú.

Čo vás motivuje?

Motivujú má víťazstvá a spoluhráči, s ktorými bojujeme o dosiahnutie našich spoločných cieľov.

Čo robíte vo voľnom čase?

Veľa voľného času nemám, preto ho väčšinou trávim s rodinou.

S ktorou svetovou futbalovou osobnosťou by ste chceli hrať v jednom mužstve?

Takých futbalových osobností je viacero, ale cením si, že v reprezentácii hrám so spoluhráčmi, ktorí patria do svetového futbalu.

Ako vyzerajú vaše plány do budúcnosti?

Verím, že mi bude zdravíčko slúžiť a odohrám ešte pár rokov.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie