Webnoviny - Svet

DP: Maratónec Isner s päťsetovou prehrou, hrdinom Capdeville

WEBNOVINY.SK

John IsnerFoto: SITA/APSANTIAGO 5. marca (WEBNOVINY) – Američan John Isner je špecialistom na dlhotrvajúce tenisové bitky, nie každá však musí byť aj víťazná. Vlani vo Wimbledone sa spolu s Francúzom Nicolasom Mahutom postarali o najdlhší zápas tenisovej histórie a pre 25-ročného vyše dvojmetrového Američana mal po dvoch dňoch a čistých 11 hodinách a 5 minútach navyše aj víťaznú pointu.

Teraz na antuke v čilskom Santiagu sa v piatkovom súboji v rámci 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára musel skloniť pred umením domáceho Paula Capdevilla. Isner (32. v renkingu ATP) viedol vďaka dvom úspešným tajbrejkom 2:0 na sety, potom však v ďalších dvoch tajbrejkoch uspel jeho súper. Napokon v piatom sete sa pred zaplneným Estádio Nacional opäť tešil vďaka jedinému brejku v zápase 27-ročný Čiľan (mal 11 brejkbalov), ktorému patrí v rebríčku až 165. priečka. Stretnutie trvalo 4:21 h a Capdeville sa radoval z celkového triumfu 6:7 (5), 6:7 (2), 7:6 (3), 7:6 (5), 6:4. Isnerovi nepomohlo ani 38 es a ďalších 24 loptičiek získaných pri svojom servise. “Vždy je nesmierne náročné, keď musíte otáčať zápas z 0:2 na sety. Ľudia ma však neuveriteľne podržali, kričali pri každej víťaznej loptičke, preto som ani poriadne necítil únavu,” komentoval Capdeville, ktorý znížil vo vzájomnej zápasovej bilancii s Isnerom na 1:2. “Je to moje najväčšie víťazstvo. Vybojoval som ho nielen pre seba, ale najmä svoju krajinu, všetkých tých fanúšikov, ktorí ma prišli povzbudiť a kvôli ktorým som sa do konca nevzdával,” dodal Capdeville. “Cítim sa strašne, totálne dolu. Nehral som dobre, nepodržal som svoj tím. Mal som víťazstvo na dosah a dovolil súperovi nakopnúť sa,” sypal si popol na hlavu Isner.

Isner nevyužil možnosť posunúť Američanov do vedenia 2:0, keďže predtým vybojoval ich prvý bod Andy Roddick. Svetový hráč číslo osem si poradil s domácim veteránom, olympijským šampiónom z roku 2004 z Atén vo dvojhre aj štvorhre, 31-ročným Nicolasom Massúom za 2:49 h 6:2, 4:6, 6:3, 6:4. "Bolo zábavné znovu si zahrať v Davisovom pohári. Ľudia hlučne povzbudzovali, ale to je v Južnej Amerike bežný jav. Ja som sa snažil zachovať pokoj, najmä v zápasoch na pôde súpera s tým nemávam až taký problém,” hodnotil 28-ročný Roddick, ktorý sa v bojoch o šalátovú misu predstavil po dvoch rokoch. Svoj debut na lavičke v role kapitána tímu USA v piatok absolvoval Jim Courier. “Veľmi si vážim výkony, ktoré predviedli Andy a John. Z oboch bolo cítiť bojovnosť a snahu ukázať niečo navyše, hoci to v druhom prípade nedopadlo víťazne. Všetci nám neustále opakujú, že Čiľania sú outsidermi tohto stretnutia, ale táto súťaž nie je o rebríčkovom postavení hráčov. Každý bod treba poctivo vybojovať na kurte,” uviedol Courier, ktorý bol v rokoch 1992 a 1995 členom víťazného družstva USA v Davisovom pohári.

Stretnutie Čile – USA pokračuje v sobotu štvorhrou, v ktorej sú jasnými favoritmi americké dvojičky Bob a Mike Bryanovci. Najlepší deblový pár ostatnej dekády si zmeria sily s domácou dvojicou Jorge Aguilar – Nicolas Massú.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM