Rastislav Búgel Hokej

Dráma v Martine až do samého záveru: Víťazstvo Nitry spečatil Laliberté

Súboj ôsmeho s tretím sa začal nečakane. Už po 99 sekundách sa ujali vedenia domáci, keď potrestali vylúčenie Kutálka, autorom gólu bol Dvořák.

Ilustračný obrázok k článku Dráma v Martine až do samého záveru: Víťazstvo Nitry spečatil Laliberté

V ďalších minútach sa hralo už v réžii skúsených hostí, ktorí mali puk častejšie na svojich hokejkách. Bolo len otázkou času, kedy sa presadia aj strelecky. Domáci bojovali, vrhali sa do striel, z času na čas aj kontrovali a favoritovi odolávali až do 19. minúty, keď sa po prihrávke Slováka presadil Pupák a vyrovnal.

Po vlažnom úvode druhého dejstva, kedy sa hralo bez šancí, patrila päťminútovka v polovici zápasu Martinu. V 27. minúte Valent hostí podržal po šanci Galamboša, ktorého teč potom skončil tesne vedľa. Domáci hrali od 29. minúty tretiu presilovku. Zahrali ju výborne, vyšachovali hostí a Pokrivčák strelou do takmer prázdnej bránky opäť vrátil vedenie na martinské hokejky. Favoritovi, ktorý hral len na pol plynu, stačila na vyrovnanie pekná akcia štvrtého útoku. V 33. minúte bol opäť úspešný Pupák a zblízka vyrovnal. V 40. minúte sa vyznamenal Dzubina po strele Mezeia.

Dobre korčuľujúci martinskí hokejisti držali krok s Nitrou až do 46. minúty. Vtedy zaistil vedenie hosťom Laliberté. Potom už hrali hokejisti spod Zobora len toľko, koľko potrebovali. Takticky, ale aj so šťastím zvládli záver tretej tretiny a nakoniec si zaknihovali najtesnejšie víťazstvo. Domácim nepomohla ani 24 sekundová hra bez brankára.

MHC Martin – HK Nitra 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Ivan Dornič, tréner Martina: „Podali sme veľmi dobrý a disciplinovaný výkon, žiaľ opäť s nešťastným koncom pre nás. Dnes sme si určite zaslúžili aspoň bod. Doplácame na nedostatok skúseností našich strelcov a pri výborne zahratej hre bez brankára sa od nás odklonilo aj šťastie, keď sme nedokázali prehodiť ležiaceho Valenta.“

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko, lebo sme nepodali optimálny výkon, aký sme si predstavovali. Sme radi za tri body. Pozitívom je, že v tretej tretine sme od vedenia 3:2 zodpovedne bránili. Domácich sme už do streleckých pozícií nepúšťali. V závere stálo pri nás aj šťastie, keď pri power play Martina puk poskakoval pred našou bránkou, ale gól nepadol.“