Webnoviny - Svet

Dramatická naháňačka v Nemšovej, vodiča zastavil až výstrel

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) – Nemšovskí policajti v noci 2. augusta museli na zastavenie podozrivého auta použiť zbraň.

Hliadka v obci Nemšová spozorovala vozidlo VW Sharan, ktorému nesvietili zadné koncové svetlá.

Vodič na svetelné ani zvukové znamenia policajtov nereagoval, svoje auto nasmeroval na policajné, do ktorého úmyselne narazil a snažil sa ho vytlačiť mimo cesty.

Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, páchateľ sa po náraze do policajného auta tzv. myšičkami snažil pred policajnou hliadkou utiecť smerom na Dolnú Súču-Dúbravu.

„Policajti cez megafón opakovane vyzývali vodiča, aby upustil od protiprávneho konania, lebo bude voči nemu použitá služobná zbraň,“ uviedla Antalová.

Vodič VW unikal smerom k českej hranici. Policajt mimo obytnú zónu vystrelil varovné výstrely do vzduchu a keď páchateľ nerešpektoval výzvu, policajt vystrelil na zadné koleso vozidla.

Aj napriek tomu, že mal prestrelenú pneumatiku pokračoval v jazde a zastavil až 150 metrov od hranice, kde už ho už čakala hliadka českej polície.

Vodič sa aj po zastavení pokúšal policajtom ujsť, preto zasahujúci policajti použili donucovacie prostriedky.

Policajti zistili, že vodičom bol 29-ročný muž z okresu Prievidza a utekal, pretože nemal vodičský preukaz. Ten mu Krajský súd v Nitre zadržal do mája 2014.

Mužovi alkohol v krvi nezistili a škoda na vozidle VW a na policajnej Kii zatiaľ vyčíslená nebola. Policajný vyšetrovateľ z Trenčína obvinil 29-ročného muža zo zločinu útoku na verejného činiteľa a z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Za tieto skutky mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM