Webnoviny - Svet

Drogba nechce Anglicko v skupine, Kalou áno

WEBNOVINY.SK

KAPSKÉ MESTO 3. decembra (WEBNOVINY) – Reprezentant Pobrežia Slonoviny vo futbale Didier Drogba dúfa, že sa jeho krajina pri piatkovom žrebe zloženia základných skupín budúcoročných majstrovstiev sveta v JAR vyhne Anglicku. Útočníkov spoluhráč z klubu FC Chelsea i národného A-tímu Salomon Kalou by naopak „Albión“ v rovnakej skupine privítal.

Kanonier Drogba by vraj nerád zažil situáciu podobnú tej z MS 2006 v Nemecku, keď na úkor Pobrežia Slonoviny postúpili do ďalších bojov favoriti – Argentína a Holandsko. „Sloni“ obsadili v C-skupine tretiu priečku so ziskom troch bodov. „Vtedy sme sa veľmi snažili prebojovať do vyraďovacej fázy šampionátu, ale nemali sme šancu. Verím, že teraz dostaneme prijateľnejších súperov. Dúfam, že budeme mať viac šťastia a vyhneme sa silným reprezentáciám ako napríklad brazílskej, nemeckej či anglickej,“ povedal Drogba pre oficiálnu internetovú stránku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

„Prijal by som výzvu zahrať si proti spoluhráčom z Chelsea Johnovi Terrymu, Ashleymu Coleovi či Frankovi Lampardovi, ktorí reprezentujú Anglicko. Bolo by síce nezvyčajné súperiť s kamarátmi z klubu, ale taký občas býva futbal,“ nechal sa počuť Kalou.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM