Lucia Lauková Šport Hokej

Druhý hrací deň šampionátu je za nami: Výsledky zápasov MS v hokeji

Hokejové štadióny v Bratislave a Košiciach opäť žili šampionátom. Pozrite sa ako sa darilo dvanástim mužstvám počas druhého hracieho dňa.

Ilustračný obrázok k článku Druhý hrací deň šampionátu je za nami: Výsledky zápasov MS v hokeji
53

V sobotu 11. mája pokračovali Majstrovstvá sveta v hokeji ďalšími stretnutiami. Diváci mohli sledovať šesť zápasov. Druhý hrací deň otvoril v Košiciach duel medzi Dánskom a Francúzskom, v hlavnom meste v tom istom čase vybehli na ľad Švajčiari proti Talianom.

A-skupina (Košice):

Dánsko – Francúzsko 5:4 pp a sn (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)

Hokejisti Dánska zvíťazili v sobotnom prvom zápase v A-skupine na MS v Košiciach nad Francúzskom 5:4 po samostatných nájazdoch. Súboj bohatý na góly rozhodol v nájazdovom rozstrele Frederik Storm. Spomedzi ôsmich gólov najviac zaujal zásah Francúza Oliviera Dameho-Malku, ktorý v 25. minúte skóroval strelou od červenej čiary.

Dáni nastúpia na ďalší zápas v nedeľu od 16.15 h proti Nemcom, Francúzov čaká v rovnaký deň od 12.15 h stretnutie s USA.

B-skupina (Bratislava):

Švajčiarsko – Taliansko 9:0 (4:0, 2:0, 3:0)

Švajčiarski hokejoví reprezentanti deklasovali v sobotu vo svojom úvodnom vystúpení v bratislavskej B-skupine MS Taliansko 9:0. Úradujúci vicemajstri sveta spravili s navrátilcom do elitnej kategórie krátky proces, „vymaľované“ bolo už po prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Hetrikom sa blysol Kevin Fiala, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Helvéti prestrieľali súpera 61:19.

Švajčiari odohrajú ďalší zápas v skupine v nedeľu, keď o 20.15 h nastúpia proti Lotyšsku. Talianov čaká o štyri hodiny skôr duel s dvojnásobnými obhajcami titulu Švédmi.

Nemecko – Veľká Británia 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Hokejisti Nemecka zvíťazili v zápase A-skupiny MS v Košiciach nad Veľkou Britániou 3:1. Nováčik hral s favoritom dlho vyrovnanú partiu, Nemci rozhodli o svojom triumfe až v záverečnej desaťminútovke.

Nemci nastúpia na ďalší zápas v nedeľu 12. mája o 16.15 h proti Dánsku, Briti si v ten istý od 20.15 h zmerajú sily s Kanadou.

Lotyšsko – Rakúsko 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Hokejisti Lotyšska zdolali vo svojom prvom stretnutí v bratislavskej B-skupine MS Rakúsko 5:2. Zverenci trénera Boba Hartleyho mali v sobotňajšom dueli od úvodu herne navrch, no ich víťazstvo sa nerodilo ľahko a odpor srdnato bojujúceho súpera zlomili až v tretej tretine. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov bol Slovák Peter Stano.

Lotyši najbližšie nastúpia v skupine v nedeľu o 20.15 h proti Švajčiarsku, Rakúšanov čaká už o 12.15 h súboj s horúcim kandidátom na titul Ruskom.

Nórsko – Česko 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)

Českí hokejisti uspeli aj vo svojom druhom zápase v B-skupine MS, v sobotu v Bratislave rozdrvili Nórsko 7:2. Základ suverénneho víťazstva položili už v prvých siedmich minútach, keď sa dvakrát presadil strelami z diaľky obranca Filip Hronek, favoritovi potom stačilo umnou, efektívnou hrou pohodlne kontrolovať vývoj.

Zverenci trénera Miloša Říhu majú po dvoch dňoch na konte plný počet 6 bodov, v pondelok o 16.15 h ich čaká skupinový šláger proti Rusku. Nóri, ktorí zatiaľ čakajú na prvý bod, v rovnaký deň nastúpia v severskom derby proti úradujúcim majstrom sveta zo Švédska (20.15).

Slovensko – Fínsko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Slovenskí hokejisti síce v druhom zápase na MS v Košiciach podľahli Fínsku 2:4, no výkonom nesklamali. Podľa obrancu Christiána Jaroša si zaň zaslúžili aspoň bod, po úvodnom dvojzápase ho však tešia aj získané tri body. V hre svojho tímu vnímal napriek prehre viacero pozitív.

Slovensko – Fínsko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)