Webnoviny - Svet

Duel Košice - Žilina bude bez divákov

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Ivan Fleischer BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Sobotňajšie stretnutie 11. kola Corgoň ligy MFK Košice – MŠK Žilina sa bude na štadióne MFK v Čermeli hrať v pôvodne stanovenom úradnom čase, ale bez divákov. Funkcionári Košíc tak zareagovali na to, že VV ÚLK striktne trvá na dodržaní rozhodnutia o nepodmienečnom zatvorení domáceho ihriska na majstrovské stretnutia Corgoň ligy od 1. októbra 2010 pre MFK Košice a FK DAC 1904 Dunajská Streda až dovtedy, kým nebudú mať preukázateľne namontovaný kamerový systém s monitorovacím podsystémom. Agentúre SITA to potvrdil technický riaditeľ MFK Košice Martin Šarišský.

Dunajská Streda zatiaľ nevydala oficiálne vyjadrenie k tomu, akým spôsobom zareaguje na piatkový verdikt VV ÚLK, ale podľa generálneho manažéra FK DAC Dušana Chytila zrejme budú hrať proti Slovanu Bratislava bez divákov. „Momentálne ešte riešime situáciu s prezidentom nášho klubu pánom Mohsenim, ale vyzerá to tak, že asi budeme hrať na vlastnom štadióne bez divákov,“ uviedol pre SITA D. Chytil.

„Dúfali sme, že členovia VV ÚLK na piatkovom zasadaní zmiernia svoj verdikt z 27. septembra. Keďže sa tak nestalo, budeme hrať bez divákov. Inú možnosť v tejto chvíli ani nemáme,“ povedal Martin Šarišský. Ďalej uviedol, že o možnosti hrať stretnutie na niektorom blízkom štadióne, ktorý spĺňa kritériá ÚLK, ani neuvažovali: „Takúto možnosť sme zamietli aj preto, lebo náklady na prenájom štadióna či usporiadateľskú službu by boli vysoké a minuli by sa účinkom. Kto by z našich priaznivcov cestoval na zápas so Žilinou mimo Košíc?“

Oba spomenuté kluby boli od 2. júla 2010 do 30. septembra v podmienke. Keďže napriek výzvam nepreukázali žiadnym spôsobom, že splnia požadované kritériá, musia svoje zápasy na základe rozhodnutia ÚLK hrať bez divákov alebo na štadióne s kamerovým systémom. Riaditeľ pre Corgoň ligu ÚLK Dušan Keketi agentúre SITA pripomenul, že si nevie predstaviť situáciu, že by niektorý z klubov CL nerešpektoval rozhodnutie riadiaceho orgánu.

„Ako sa zariadime na stretnutie 12. kola so Slovanom Bratislava, ktoré nás čaká o dva týždne neskôr 16. októbra? To je teraz ešte predčasná otázka. V tejto chvíli sa tým ešte nezaoberáme, myslíme na zápas so Žilinou,“ skonštatoval technický riaditeľ MFK Košice Martin Šarišský.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM