Dukátová strieborná v K1, titul pre Kuhnleovú

Slovenská reprezentantka Jana Dukátová počas súťaže K1 žien na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. Tacen, 11. september 2010. Foto: SITA/Peter Pašuth TACEN 11. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka Jana Dukátová si vybojovala striebornú medailu v K1 žien na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. Vo finále súťaže kajakárok v sobotu popoludní predviedla čistú jazdu bez trestných sekúnd a výsledný čas 107,73 s 27-ročnej Slovenke napokon stačil na 2. miesto. O viac ako päť sekúnd bola rýchlejšia zlatá Rakúšanka Corinna Kuhnleová. Bronz patrí ďalšej rakúskej reprezentantke a zároveň víťazke semifinále Violette Oblingerovej-Pettersovej (110,06).

Iba pretekárky, ktoré sa dostali na stupne víťazov, predviedli vo finále jazdy bez dotykov s bránkami. Nedarilo sa obhajkyni titulu Jasmin Schörnbergovej z Nemecka, ktorá obsadila posledné 10. miesto. Dukátová pridala k titulu majsterky sveta z Prahy z roku 2006 tentoraz striebornú medailu, keď vo finále obhájila svoju semifinálovú pozíciu. Druhá slovenská zástupkyňa Dana Beňušová skončila v semifinále na 11. priečke a do finále sa neprebojovala. Od účasti medzi najlepšou desiatkou ju delilo 2,13 sekundy.

„Na túto sezónu určite nezabudnem, vyšla mi takmer stopercentne. Vyhrala som Svetový pohár, majstrovstvá Európy, teraz som druhá na svete. V nedeľu mám šancu bojovať o ďalšiu sadu medailí, takže je to paráda,“ povedala po finále Jana Dukátová a pokračovala: „V Tacene je veľmi náročný kanál. Stavitelia sa snažili postaviť bránky tak, aby v pulzujúcich úsekoch, kde sa voda mení, neboli, čo je však takmer nemožné. Ja som vo finále musela bojovať s vodou a preto teším sa z medaily. Na tomto kanáli je možné všetko, do poslednej chvíle neviete, kde a aká voda sa vám zjaví.“