Webnoviny - Svet

Ďurkovský odchádza z KDH a bude nezávislý

WEBNOVINY.SK

Poslanec NR SR Andrej Ďurkovský prichádza na rokovanie Predsedníctva KDH. Predsedníctvo sa bude zaoberať jeho konaním v čase, keď bol primátorom Bratislavy. Bratislava, 24. január 2011.Foto: SITA/Nina BednárikováBRA­TISLAVA 24. januára (WEBNOVINY) – Exprimátor Bratislavy Andrej Ďurkovský odchádza z KDH a stáva sa nezávislým poslancom NR SR. V parlamente však bude naďalej podporovať vládnu koalíciu. Ďurkovský je prvým nezávislým poslancom v tomto volebnom období. Vládna väčšina tak disponuje 78 poslancami.

Ďurkovský dnes vzdanie sa členstva v strane oznámil predsedníctvu. To jeho zámer akceptovalo. „Navrhol som, že sa vzdám členstva v KDH. Predsedníctvo môj návrh akceptovalo, Členstva sa vzdávam, aby som neublížil KDH,“ povedal Ďurkovský novinárom po šesťhodinovom rokovaní straníckeho predsedníctva. Do KDH sa chce vrátiť, keď budú vysvetlené kauzy, ktoré sa mu pripisujú. Povedal, že jeden člen predsedníctva ho vyzval, aby zo strany neodchádzal.

Ďurkovský však neuvažoval, že by sa vzdal aj poslaneckého mandátu. Zdôvodňoval to tým, že získal 11 000 preferen­čných hlasov. Dodal však, že jeden z členov predsedníctva ho vyzval aj na vzdanie sa mandátu. Exprimátor na predsedníctve vysvetľoval svoje konanie najmä v kauzách Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a PKO. Povedal, že viaceré medializované informácie boli v rozpore s pravdou. Zdôraznil, že v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti nešlo o žiadnu skrytú privatizáciu a nič nepodpisoval tri dni pred voľbami. Ďurkovský čelil kritike pre údajné prekračovanie právomocí pri búraní PKO, jeho oponentom sa nepáči ani tichá privatizácia BVS krátko pred komunálnymi voľbami.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM