Dva góly Dušana Šventa

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (19. – 21. februára 2010):

ANGLICKO

I. liga – 27. kolo: Blackburn – Bolton 3:0 – Vladimír Weiss ml. (Bolton) nastúpil v 59. minúte. Manchester City – FC Liverpool 0:0 – Martin Škrtel absolvoval v drese hostí celý duel.

II. liga – 32. kolo: Bristol City – West Bromwich 2:1 – Marek Čech za hostí pre zranenie nehral.

TALIANSKO

I. liga – 25. kolo: AS Rím – Catania 1:0 (1:0) Gól: 18. Vučinič, 30 449 divákov Tomáš Košický (Catania) sedel iba na lavičke pre náhradníkov

Atalanta – Chievo Verona 0:1 (0:1) Gól: 44. Pellissier, ČK: 77. Rigoni (Chievo), 10 000 divákov

Bologna – Juventus Turín 1:2 (0:1) Góly: 50. Buscé – 4. Diego, 66. Candreva, ČK: 90. Raggi (Bologna), 26 000 divákov

Cagliari – Parma 2:0 (2:0) Góly: 6. Lazzari, 39. Matri, 15 000 divákov

Fiorentina – Livorno 2:1 (0:1) Góly: 62. Vargas, 78. Gilardino – 36. Rivas, ČK: 66. Rivas (Livorno), 24 997 divákov

Palermo – Lazio Rím 3:1 (2:0) Góly: 1. A. Hernandez, 28. Miccoli (z 11 m), 75. Nocerino – 78. Kolarov, 25 000 divákov

Siena – SSC Neapol 0:0 10 865 divákov Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel.

Bari – AC Miláno 0:2 (0:1) Góly: 43. Borriello, 69. Pato

II. liga – 26. kolo: Triestina – Cesena 0:0 – Martin Petráš odohral za hostí celý zápas.

NEMECKO

I. liga – 23. kolo: Mainz – Bochum 0:0 – Miroslav Karhan hral do 67. minúty, Radoslav Zabavník (obaja Mainz) nenastúpil. Stanislav Šesták hral za Bochum do 79. minúty. Dortmund – Hannover 4:1 – Ján Ďurica (Hannover) odohral celý duel. Norimberg – Bayern Mníchov 1:1 – Marek Mintál za domácich nenastúpil. Wolfsburg – Schalke 2:1 – Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celý zápas a dostal žltú kartu.

II. liga – 23. kolo: 1860 Mníchov – Aachen 3:2 – Szilárd Németh hral za hostí od 90. minúty.

FRANCÚZSKO

I. liga – 25. kolo: Grenoble – Valenciennes 0:1 – Filip Šebo za hostí nenastúpil.

ŠKÓTSKO

I. liga – 26. kolo: Celtic Glasgow – Dundee United 1:0 – Dušan Perniš odchytal za hostí celý zápas. Hearts – Hamilton 2:0 – Marián Kello bol v bránke domácich celý duel.

HOLANDSKO

I. liga – 24. kolo: FC Twente – Tilburg 1:0 – Miroslav Stoch absolvoval celý duel, Andrej Rendla (obaja Twente) nehral. Feyenoord – Den Haag 2:2 – Csaba Horváth v drese hostí nehral.

RAKÚSKO

I. liga – 21. kolo: Salzburg – LASK 3:0 – Dušan Švento odohral za Salzburg celý zápas a dvakrát skóroval. Sturm – Mattersburg 4:0 – Peter Hlinka odohral za domácich celý zápas.

RUMUNSKO

I. liga – 18. kolo: Gloria Bistrita – FC Temešvár 0:0 – Marián Čišovský a Miloš Brezinský nenastúpili, Ján Kozák ml. (všetci Temešvár) hral do 61. minúty. Gaz Metan Medias – Vaslui 0:0 – Michal Kubala hral za domácich do 71. minúty. Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Pavol Farkaš (obaja Vaslui) nehral.

GRÉCKO

I. liga – 23. kolo: Kavala – Škoda Xanthi 2:1 – Zdeno Štrba absolvoval v drese hostí celý zápas. AEK Atény – Aris Solún 1:0 – Michal Peškovič za hostí do zápasu nezasiahol. Giannina – Panionios Atény 2:3 – Tomáš Belic (Panionios) nechytal. Ergotelis – Olympiakos Pireus 1:1 – Pavol Kováč (Olympiakos) nechytal. Iraklis – Levadiakos 1:1 – Ľuboš Hajdúch (Levadiakos) na stretnutie nenastúpil.

TURECKO

I. liga – 22. kolo: Ankaragücü – Antalyaspor 2:2 – Marek Sapara a Róbert Vittek (obaja Ankaragücü) absolvovali celý zápas. Besiktas – Galatasaray 1:1 – Filip Hološko hral za domácich do 61. minúty. Kasimpasa – Gaziantepspor 3:0 – Martin Baran za Kasimpasu nehral. SITA