DVD Slepé lásky pokrstila Emília Vášáryová

WEBNOVINY.SK

Webnoviny -

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) – Herečka Emília Vášáryová dnes v jednom z bratislavských kníhkupectiev ako krstná mama uviedla do života DVD s úspešným slovenským dokumentárnym filmom Slepé lásky. Na filme dokonca spolupracovala, načítala komentár pre nevidiacich. „Vedela som, že sa zúčastňujem na niečom výnimočnom,“ prezradila Vášáryová o filme, ktorý vníma ako svedectvo o odvahe žiť naplno, svedectvo nádeje a talentu mladých filmárov.

DVD so Slepými láskami v réžii Juraja Lehotského vychádza rok po ich uvedení do slovenských kín, v ktorých ho videlo vyše dvanásťtisíc divákov. Obsahuje i bonusový materiál ako nepoužité scény, klip o výrobe animovanej sekvencie, trailery, fotografie a informácie o autoroch. Okrem komentára pre nevidiacich obsahuje DVD aj anglické, francúzske a nemecké titulky, menu je dostupné v slovenčine a angličtine.

Film o láske medzi nevidomými ľuďmi zaujal festivalové poroty aj divákov. Na festivale v Cannes získali Cenu CICAE, ktorú udeľuje Federácia artových kín. Film sa dostal do oficiálneho výberu najprestížnejších svetových festivalov ako MFF Toronto, MFF Londýn, MFF Rotterdam, MFF Karlovy Vary, MFF Montreal, MFF Hongkong alebo MFF Sydney. Medzi najnovšie ocenenia Slepých lások patria tvorivá prémia udelená v rámci vyhlásenia cien Igric 2009 a Cena filmovej kritiky. Avšak tvorcovia považujú za dôležitejšie, aby diváci filmu rozumeli a nejakým spôsobom na nich zapôsobil. Slepé lásky v súčasnosti premietajú v zahraničnej artovej kinodistribúcii. Uvádzajú ich v kinách vo Francúzsku, Holandsku, Belgicku, Švajčiarsku, Česku a Maďarsku. V najbližšom období sa dostanú do kinodistribúcie v Anglicku, Poľsku a Rakúsku.

SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.