Rôzne Cestovanie

Dve pätiny Slovákov si tento rok užili letnú dovolenku

Svetlo sveta uzreli výsledky najnovšieho prieskumu. Ten sa zameral na dovolenky Slovákov.

Ilustračný obrázok k článku Dve pätiny Slovákov si tento rok užili letnú dovolenku
Zdroj: Pixabay.com

Viac ako dve pätiny Slovákov si tento rok doprialo letnú dovolenku, väčšina bola spokojná. Najčastejšie cestovali do niektorej z európskych krajín, často trávili dovolenku na Slovensku.

Vyplýva to z výskumu spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto slovenských respondentov z aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov. O výsledkoch informovala spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia.

Podľa prieskumu malo letnú dovolenku tento rok 43 percent Slovákov. Najviac si ju dopriali ženy, opýtaní vo veku 35–44 rokov a tí zo západného Slovenska. Pre väčšinu (75 percent) opýtaných prebehla dovolenka podľa ich predstáv.

Pätina Slovákov uviedla, že sa im dovolenka síce vydarila, ale mohla byť aj lepšia (21 percent).

Trom percentám opýtaných sa dovolenka nevydarila. Najčastejším spomínaným dôvodom nesplnených očakávaní bolo, že počas dovolenky minuli viac peňazí, ako pôvodne plánovali.

Polovica Slovákov (51 percent) trávila dovolenku v niektorej z európskych krajín. Na Slovensku zostalo 34 percent opýtaných. Iba osem percent Slovákov navštívilo Česko a deväť percent opýtaných cestovalo na iný kontinent.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM