Webnoviny - Svet

Dvojica Slovenských boxerov sa predstaví na MS v Kazachstane

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA / ASTANA 20. júla (WEBNOVINY) – Len tri týždne po skončení majstrovstiev Európy v maďarskom meste Keszthely čaká na slovenských kadetských reprezentantov v boxe druhý vrchol roka, a to svetový šampionát v Astane (súťaže v termíne 23. – 30. 7.). Do hlavného mesta Kazachstanu pod vedením trénera a zároveň úspešného profixobera Tomáša „Kida“ Kovácsa po trase Viedeň – Moskva – Astana dvojica nádejných pästiarov z klubu OBK Tomášikovo Viliam Tankó (predstaví sa v kategórii do 48 kg) a Mikuláš Ferdinand (do 70 kg), ktorá sa pokúsi uspieť na MS tejto vekovej kategórie (roč. nar. 1995 – 1996).

„V Keszthely obaja skončili v osemfinálovom 2. kole, keď tesne podľahli svojim súperom. Teraz na ´svete´ to budú mať chlapci ešte ťažšie, veď v ich kategóriách je prihlásených približne 30 boxerov. Za obrovský úspech považujem ich postup medzi osmičku najlepších, teda do štvrťfinále, medaila v nabitej konkurencii by bola neuveriteľná a zostane pre nás asi iba veľkým snom. Väčšie šance dávam Ferdinandovi,“ uviedol pre agentúru SITA reprezentačný tréner mužov a juniorov SR Pavol Hlavačka.

Na MS kadetov, ktoré zastrešuje Medzinárodná boxerská asociácia (AIBA), sa bude súťažiť v trinástich hmotnostných kategóriách – do 46, 48, 50, 52, 54, 57, 60, 63, 66, 70, 75, 80 a nad 80 kg. Žreb sa v Astane uskutoční v piatok 22. júla, o deň neskôr sa začnú súťažné boje medzi povrazmi, semifinále bude 29. 7. a šampionát vyvrcholí finálovými duelmi v sobotu 30. júla.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM