Webnoviny - Svet

Dvojka je dobrá, naznačil Ján Figeľ možný výsledok volieb

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) – Predseda Kresťansko-demokratického hnutia Ján Figeľ už prešiel symbolickou slávobránou z bielych balónikov do centrály KDH, ktorú by čoskoro mala navštíviť premiérka Iveta Radičová.

Pri odpovedi na to, čo by bol pre kresťanských demokratov dobrý výsledok, si Figeľ pomohol dvojkou, teda poradových číslom kandidátky ich strany.

„Dvojka je dobrá," povedal a dodal, že aj počtom cifier a možno aj umiestnením. „Je to dobré východisko,“ konštatoval. Do centrály strany prišiel podľa vlastných slov s pocitom dobre vykonanej práce.

Predseda KDH Ján Figeľ v sobotu vstal s nádejou. Ako povedal novinárom po tom, čo krátko po deviatej spolu s manželkou a synom Adamom odvolil v sobotňajších parlamentných voľbách, aj najbližšiu aj vzdialenú budúcnosť Slovenska spája s nádejou.

Obrazom: Ján Figeľ volil v Bratislave

Video: Slovensko podľa Jána Figeľa potrebuje čestnú vládu

Figeľov syn je prvovolič

„Tento deň strávim hlavne s rodinou doma a potom večer na ústredí KDH. Budeme očakávať výsledky a diskutovať ako ďalej,“ povedal. Figeľova manželka charakterizovala šéfa kresťanských demokratov ako pokojného človeka.

„Až ho obdivujem, ako dokáže byť vyrovnaný pri všetkých napätiach a tom všetkom, čo sa deje,“ povedala Mária Figeľová. Figeľov syn Adam je prvovolič. „Je to nová skúsenosť. Je to zaujímavé. Rád ocka podporím aspoň takto,“ uviedol novinárom.

Demokracia si podľa Figeľa vyžaduje zodpovednosť. Je v rukách všetkých občanov. „Hlasovať znamená podporiť slobodu, vlastnú krajinu a správu vecí verejných.

Slovensko potrebuje čestnú vládu, ktorá bude pracovať pre občanov, silnú ekonomiku, nové pracovné miesta a dôslednú spravodlivosť. Som presvedčený, že práve účasť vo voľbách znamená odmietnutie nezodpovednosti alebo korupcie, respektíve populizmu,“ vyhlásil Figeľ. Verí, že väčšina aj tých sklamaných a nerozhodnutých sa nakoniec rozhodne zahlasovať za Slovensko.

Premiérka rozbehla ´turné´ po centrálach

Premiérka Iveta Radičová už rozbieha svoje „turné“ po centrálach doterajších koaličných partnerov, ktorí tvorili vládnu zostavu. Už dorazila do sídla KDH.

„S priateľmi z koalície nielen sa patrí, ale aj chcem stráviť tie posledné okamihy pred uzavretím volebných miestností a zaželať čo najlepší výsledok,“ povedala Radičová.

Najlepší výsledok podľa nej bude, ak občania vyslovia dôveru jej koaličným partnerom a politickým stranám. Potvrdila, že aj tieto návštevy v stranách sú súčasťou jej rozlúčky s politikou.

Video: Premiérka sa lúči s koaličnými partnermi, prišla do centrály KDH

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM