Webnoviny - Svet

Dzurinda si priznal porážku, Sulík je spokojný

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) – Lídri jednotlivých strán hodnotili v diskusii na Markíze výsledky volieb.

Predseda strany SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda ich z hľadiska strany označil za porážku. „Je to porážka a bývajú chvíle, keď si to zrkadlo treba nastaviť poctivo,“ uviedol.

Pokles získaných percent z 15, ktoré strana získala v roku 2010, na súčasných zhruba šesť pritom vníma ako prehru strany, ale aj jeho osobnú. V súvislosti s prípadným vyvodením dôsledkov za aktuálny výsledok Dzurinda uviedol, že nebude čakať a zvolá grémium strany, ktoré bude „vážne hodnotiť situáciu“.

Sulík pred voľbami ponúkol mandát

Predseda SaS Richard Sulík nevníma výsledok jeho strany vo voľbách ako tragédiu, skôr naopak. Pred parlamentnými voľbami dal prísľub, že ak vo voľbách nedostane najviac krúžkov, vráti mandát. Podľa neoficiálnych výsledkov však dostal takmer 84-tisíc krúžkov, čo je o približne 35-tisíc hlasov viac ako druhý v poradí Daniel Krajcer.

„Je to dobrá správa. Naši voliči zrejme oceňujú, že vediem kandidátku strany Sloboda a Solidarita a teda musím povedať, padne to dobre,“ uviedol Sulík.

SaS sa podľa jeho slov podarilo ako prvej strane za posledných 20 rokov dostať opakovane ako novej strane do parlamentu.

Figeľ čakal lepší výsledok

Líder aktuálne druhej najsilnejšej parlamentnej strany Ján Figeľ očakával pre hnutie lepší výsledok. "Pre nás je to odhodlanie ešte viac pridať,“ uviedol v súvislosti s volebným výsledkom.

Výsledky predčasných volieb podľa lídra Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igora Matoviča nie sú pre Slovensko dobré. „Očakával som, že výsledok pravicových strán bude lepší,“ konštatuje Matovič.

Strana Most-Híd podľa Zsolta Simona považuje volebný výsledok aj vzhľadom na podľa jeho slov štvavú kampaň za úspech. Most-Híd bude podľa Simona veľmi konštruktívny aj v prípade, ak skončí v opozícii.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM