Webnoviny - Svet

EGYPT: Slovenské cestovné kancelárie rušia zájazdy

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APBRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Vedenie Kartago Tours, ale aj ďalšie cestovné agentúry, ako aj organizácie sprostredkujúce zájazdy, rušia cesty do Egypta. Ako pre Webnoviny uviedla Silvia Ladvenicová, vedúca rezervačného oddelenia Kartago Tours, v týchto chvíľach vedenie rozhodlo o „zrušení prinajmenšom najbližších dvoch turnusov,“ ktoré uskutočňujú raz za týždeň, pričom najbližší mal byť v sobotu 5. februára. Ako dodala, v Egypte majú teraz okolo sto klientov, v Hurgade. „Večer chodia normálne von, je tam pokoj,“ uviedla. Odo dneška na „neurčito“ zrušili výpravy do Egypta aj sprostredkovateľské agentúry, ako zajazdy.sk.

Na svojej webovej stránke kartago.sk v sekcii Novinky informuje, že odlety do 12. februára sú zrušené. Kartago Tours klientom ponúka„bezplatnú zmenu na inú destináciu alebo iný termín podľa ich výberu za aktuálne platné ceny. V prípade, ak si nevyberú žiadnuz týchto možností, budú im vrátené všetky peňažné prostriedky.“ Odlety od 19. februára „budú zatiaľ prevádzkované podľa pôvodného plánu." Odporúča však klientom, „aby počkali, aký bude vývoj situácie a zájazdy zatiaľ nemeniť.“

Delegátka Kartago Tours v Hurgade Petra Misková pre Webnoviny potvrdila, že „v Hurgade je všetko v poriadku. Ulice sú pokojné, obchody sú otvorené.“ Určitá neistota podľa jej slov zavládla v sobotu večer, keď obyvatelia prostredníctvom médií sledovali, čo sa deje v Káhire. V Hurgade letisko funguje „bez problémov“ na rozdiel od Káhiry, kde vládne chaos. Podľa delegátky je to aj tým, že tam nefunguje internet a nie je autobusová doprava.

Situácia v Egypte sa zhoršuje, v krajine vládne chaos a niekoľkodňové zrážky si vyžiadali najmenej 150 obetí. Ministerstvo zahraničných vecí SR v súvislosti s tým vydalo nové odporúčanie obyvateľom, pričom v najbližších dňoch neodporúča cestovať do Egypta. Hovorca rezortu Ľuboš Schwarzbacher v tejto súvislosti vyzval všetkých, ktorí napriek tomu do Egypta cestujú, aby sa zaregistrovali na MZV a nechali na seba kontakt aj na príslušnom slovenskom zastupiteľstve v Egypte. „Ministerstvo zahraničných vecí SR si dovoľuje pripomenúť, aby MZV SR o svojom pobyte informovali prostredníctvom registračného formulára občanov SR cestujúcich do zahraničia.“

Ak by občania akúkoľvek pomoc alebo radu, týkajúcu sa cestovania do Egypta, sa môžu obrátiť na stredisko pre pomoc a služby občanom na čísle 02/5978 5978. Ob­čania, ktorí sa v Egypte nachádzajú, môžu v prípade potreby kontaktovať veľvyslanectvo v Káhire na telefónnom čsle +20–2/33357544, prípadne na satelitnom spojení +882 16 3333 5718. To isté odporúča ministerstvo aj občanom, ktorí hľadajú spôsob, ako z Egypta odcestovať.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM