Webnoviny - Svet

Erika si údajne objednala vraždu milencovej matky

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/AP BANSKÁ BYSTRICA 7. septembra (WEBNOVINY) – Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa dnes začalo hlavné pojednávanie so 45-ročnou Erikou B. z obce Pohranice pri Nitre. Špeciálny prokurátor ju žaloval za zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy a viní ju z toho, že si objednala u dvoch mužov vraždu matky svojho milenca.

Erika vyhlásila, že je nevinná a žiadnu vraždu si neobjednala. Vyhlásila, že údajní najatí vrahovia sú kriminálnici a vydierali ju, aby dostali peniaze. Na jedného z nich chcela podať trestné oznámenie. Vydatá Erika mala takmer trojročný mimomanželský vzťah s 36-ročným synom pani Edity z Nitry. Tvrdila, že je rozvedená, ale od manžela a dcéry nikdy neodišla. V snahe získať podiel na rodinnom dome, v ktorom pani Edita bývala s dvoma synmi, objednala si u dvoch mužov najprv jej zastrašenie a neskôr vraždu. Mala im za to vyplatiť 4 700 eur.

Obžalovaná pracovala v nitrianskej nemocnici, kde sa zoznámila s 24-ročným Máriom, ktorý tam bol vtedy hospitalizovaný. Pôvodne mal obeť len zastrašiť a donútiť ju k prepísaniu časti majetku na Eriku. Neskôr s komplicom dostal pokyn matku milenca zavraždiť. Najatým vrahom Erika peniaze vyplácala postupne. S Máriom opakovane komunikovala osobne aj telefonicky. Dala mu dokonca písomné pokyny, ako má postupovať. Priateľova matka sa údajne v minulosti dusila cukríkom. To sa malo teraz zopakovať tak, že páchatelia mali dať žene cukrík a potom jej na tvári pridržať podušku, aby nemohla dýchať.

Poškodená pani Edita pre médiá povedala, že o vražednom zámere synovej milenky sa dozvedela až od policajtov. I to, že najatí násilníci údajne tri týždne sliedili okolo domu a sledovali ju. Synovi vraj vo vzťahu nebránila. Až neskôr, keď sa dozvedela, že Erika je vydatá. „Vyháňala ma z domu, bola agresívna," uviedla pani Edita.

Erike za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM