Webnoviny - Svet

Erotický salón sa odvolal voči rozhodnutiu súdu

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) – Erotický salón Messalina Club v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke sa odvolal voči rozhodnutiu o obmedzení prevádzkového času. Pre agentúru SITA to potvrdil právny zástupca spoločnosti Alcor, s.r.o., Peter Schmidl. Rozhodnutie o skrátení prevádzkovej doby je výsledkom správneho konania voči prevádzkovateľovi zariadenia. Podľa neho by mala byť prevádzka otvorená od 19:00 do 24:00, teda už nie do 06:00. Vedenie mestskej časti argumentuje najmä tým, že takéto zariadenie vo verejnom parku nie je vo verejnom záujme. „Opierame sa o sťažnosti občanov a postoj mestskej časti. Podľa nás takéto zariadenie do Sadu Janka Kráľa nepatrí,“ povedal hovorca Ľubomír Andrassy.

Právny zástupca prevádzkovateľa je však presvedčený, že rozhodnutie je nezákonné. Starosta Milan Ftáčnik podľa neho rozhodoval o niečom, o čom nemal a čo nikto nechcel. Reagoval tým na fakt, že občianska iniciatíva Vráťme dôstojnosť Sadu Janka Kráľa vznikla na to, aby prevádzku v sade úplne zrušila. Schmidl argumentuje tiež tým, že sťažnosti od občanov, ktoré eviduje aj miestny úrad, nemali všetky náležitosti. V takom prípade mali byť buď odmietnuté alebo vrátené na doplnenie, čo sa vraj ale nestalo. Spoločnosť si však podľa Schmidla počká, podobne ako miestna samospráva, na rozhodnutie

K predaju budovy sa zatiaľ definitívne vyjadriť nechcel. Mestskí poslanci totiž pred časom rozhodli, že v rezervnom fonde vyčlenia 300-tisíc eur na prípadné odkúpenie budovy. Spoločnosti sa však táto suma údajne nezdá primeraná a adekvátna, kupovali ju vraj za viac. Či by ju prevádzkovateľ mohol predať alebo nie, Schmidl ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. Pripustil, že sú pripravení na seriózne rokovania. Zároveň však zdôraznil, že by sa mal na budovy vypracovať znalecký posudok, ktorý doteraz údajne chýba.

V budove nebol vždy erotický klub, na začiatku 90. rokov minulého storočia tu bola cukráreň. Súčasný majiteľ získal budovu v roku 1994 za približne 149 000 €. Stalo sa tak na konci volebného obdobia, keď bol petržalským starostom Anton Doktorov, zastupiteľstvo sa však povolením tejto prevádzky nezaoberalo. V roku 2000 ponúkol majiteľ zariadenia vtedajšiemu starostovi Vladimírovi Bajanovi odkúpenie budovy za takmer 450 000 €, mestská časť na ponuku nereagovala. V súvislosti s prevádzkou tohto zariadenia vznikla občianska iniciatíva, ktorá požaduje zrušenie erotického salónu. Mestská časť zároveň osadila dopravné značenia a mechanické zábrany, aby zamedzila vjazdu vozidlám, ktoré na to nemajú povolenie. Situáciu sleduje mestská aj štátna polícia.

Mestská časť začala správne konanie na jeseň 2009 po sťažnostiach občanov o nevhodnosti prevádzky v danej lokalite. Jeho cieľom je zmeniť rozhodnutie bývalého starostu Antona Doktorova, ktorý ešte v roku 1994 vydal povolenie na prevádzku zariadenia do 6:00, povolenie bolo pritom vydané na dobu neurčitú.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM