Európska liga: So súťažou sa lúči Spartak i DAC

Ďalšie účinkovanie Európskej ligy sa skončilo pre Dunajskú Stredu i Trnavu.

Ilustračný obrázok k článku Európska liga: So súťažou sa lúči Spartak i DAC
10

utbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda ukončili účinkovanie v tejto sezóne Európskej ligy v 2. predkole. Vo štvrtkovej odvete prehrali na pôde gréckeho Atromitosu 2:3 a neodčinili domácu prehru 1:2 z úvodného stretnutia. Eric Ramirez a kapitán Zsolt Kalmár po zmene strán vyrovnali, ale gól Spyrosa Risvanisa v 76. minúte definitívne rozhodol o postupujúcom. Druhé predkolo bolo pre zverencov Petra Hyballu konečnou aj v predchádzajúcom ročníku EL.

FC Atromitos – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0)

Góly: 22. Katranis, 28. Manoussos (z 11 m), 76. Risvanis – 53. Ramirez, 72. Kalmár (z 11 m). Rozhodovali: Al-Hakim – Culum, Klyver (všetci Švéd.), ŽK: Manoussos, Katranis – Koštrna, Kružliak, Taiwo

Atromitos: Megyeri – Kivrakidis, Risvanis, Goutas, Katranis – Madson, Charisis – Manoussos, Umbides (86. Natsos), Nsikulu (70. Farley) – Vellios (60. Kahila)

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman (76. Divkovič), Oravec (62. Veselovský), Kružliak, Koštrna – M. Vida – Taiwo, Ronan, Kalmár, Čmelík (46. K. Vida) – Ramirez

/prvý zápas 2:1, Atromitos postúpil do 3. predkola/

Peter Hyballa, tréner DAC: „Gratulujem Atromitosu k postupu do tretieho predkola Európskej ligy. V prvých pätnástich minútach sme hrali dobre, no potom sme dostali veľmi jednoduchý gól, keď si jeden hráč mohol robiť medzi štyrmi našimi, čo len chcel. Potom nastala situácia, o ktorej môžeme diskutovať, do akej miery to môže byť chyba Oravca alebo niekoho iného. Do polčasu sme teda prehrávali 0:2. Do druhého dejstva nastali nejaké zmeny. Čo sme odohrali v druhom polčase, za to som na mojich hráčov veľmi hrdý. Zo štyroch zápasov sme však dostali osem gólov, čo je veľa na postup do tretieho predkola. Som veľmi hrdý na mladý tím, ktorý odovzdal maximum.“

Futbalisti FC Spartak Trnava nepostúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020. Po minulotýždňovej prehre 0:2 na pôde Lokomotivu Plovdiv síce zverenci Ricarda Cheua vo štvrtkovej odvete na Štadióne Antona Malatinského zvíťazili 3:1, ďalej ich však nepustil inkasovaný gól od Alena Ožbolta z domácej pôdy.

Plovdiv sa v boji o postup do play off stretne s Racingom Štrasburg, prvé stretnutia tejto fázy sú na programe na budúci týždeň. Spartak predtým vypadol už v 2. predkole EL v sezóne 2009/2010, keď stroskotal na FK Sarajevo.

FC Spartak Trnava – Lokomotiv Plovdiv 3:1 (1:0)

Góly: 16. Dangubič, 53. Mitrea (z 11 m), 71. Tavares – 74. Ožbolt. ŽK: Halilovič, Lovat, Tavares, Mitrea – Eze, Malembana, Tomaševič, Petrovič, G. Iliev, ČK: 35. Záhumenský (Trnava). Rozhodovali: Lambrechts – De Rocker, Hillaert (všetci Belg.), 6702 divákov

Trnava: Rusov – Mesík, Mitrea, Záhumenský – Diogo, Dangubič (82. Jakúbek), Halilovič (82. Kelemen), Tešija, Lovat – Sobczyk (72. Van Kessel), Tavares

Plovdiv: Lukov – Tomaševič, Malembana, Eze – Karagaren, Vitanov (57. Umarbajev), Petrovič, Cvetanov – D. Iliev – Ožbolt (89. Gustavo), Aralica (72. G. Iliev)

/prvý zápas 0:2, do 3. predkola prestúpil Lokomotiv Plovdiv/

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: „Opäť sme ukázali, ako chceme hrať. Predviedli sme kvalitu a bojovný výkon na vysokej úrovni pred výborným publikom. Bolo to niečo neskutočné, celý čas sme bojovali. Zaslúžili sme si viac, pretože sme si vypracovali mnoho príležitostí, aj keď sme hrali iba s desiatimi hráčmi. Som veľmi hrdý na týchto hráčov a som si istý, že takisto aj fanúšikovia. Toto je tá emotívna časť futbalu, dali sme do toho všetko, ale nevyšlo to, taký je futbal, víťazí tím, ktorý streli viac gólov. Hráči si zaslúžia rešpekt za to, čo spravili pre Trnavu i slovenský futbal.“