Webnoviny - Svet

Eurostar zrušil polovicu vlakových spojení

WEBNOVINY.SK

PARÍŽ 8. januára (WEBNOVINY) – Vedenie spoločnosti Eurostar prevádzkujúcej podmorskú železničnú trať spájajúcu Veľkú Britániu s kontinentálnou Európou v piatok zrušilo polovicu vlakových spojení. Dôvodom sú hlboké mrazy, ktoré v súčasnosti sužujú prakticky celú Európu, informovala hovorkyňa firmy.

„Meteorologické podmienky sú stále veľmi komplikované. Teploty už klesli na úroveň mínus deviatich respektíve mínus 15 stupňov, takže doprava bude v nedeľu zredukovaná,“ uviedla zástupkyňa spoločnosti. Osoby, ktoré si chcú svoje lístky prerezervovať, tak môžu urobiť bezplatne. Eurostar tvrdí, že prepraví aj všetkých tých, ktorí sa rozhodli cestovať aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam a obmedzenej prevádzke.

Spoločnosť Eurostar zaznamenala v súvislosti so súčasnými európskymi mrazmi problémy už vo štvrtok. Rýchlik smerujúci z Bruselu do Londýna premávajúci pod kanálom La Manche vtedy opäť uviazol na trati a museli ho odtiahnuť do Británie. Koncom decembra premávka vysokorýchlostných vlakov v tuneli pod Lamanšským prielivom zase prestala fungovať potom, čo tam pre poruchy uviazlo päť súprav. Výpadok postihol desaťtisíce cestujúcich v jednom z najrušnejších období roka, keď mnohí ľudia plánovali cestu vlakom na sviatky. Problémy podľa spoločnosti spôsobil nezvyčajne suchý, sypký sneh, ktorý sa dostal do motorov. V dôsledku týchto problémov viac ako 2000 cestujúcich zostalo v tuneli uväznených.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM