Krimi Zo Slovenska

Evakuácia a zásah PYROTECHNIKA: Ľudí vystrašil tajomný čierny kufrík

Na parkovisku pred jedným z obchodných domov v Topoľčanoch bolo poriadne rušno. Zasahovať musel aj psovod s pyrotechnikom.

Ilustračný obrázok k článku Evakuácia a zásah PYROTECHNIKA: Ľudí vystrašil tajomný čierny kufrík
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

V Topoľčanoch na parkovisku pred obchodným domom objavili čierny koženkový kufrík. Nachádzal sa na ňom papier so slovami „Máš odvahu. Otvor ma :)“.

„Toto konanie vzbudilo u občanov obavu o život a zdravie, preto boli na miesto vyslané záchranné zložky. Okamžite bola vykonaná evakuácia občanov spred obchodnému domu a z priľahlého parkoviska," informuje polícia.

Čo bolo v kufríku?

Na miesto dorazil aj psovod s pyrotechnikom. Spolu vykonali prehliadku, ktorá vylúčila prítomnosť akýchkoľvek výbušných predmetov a komponentov, ktoré by mohli obsahovať výbušninu.

„Po otvorení bolo zistené, že v kufríku sa nachádzali dve jablká a iné presne nezistené potraviny, ktoré boli poškodené hnilobným procesom," opisuje polícia.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy. „Takéto konanie však osobu, ktorá šíri nezmysly môže stáť až 5 rokov väzenia," píše Polícia SR – Nitriansky kraj.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

ČIERNY KUFRÍK S ODKAZOM „MÁŠ ODVAHU OTVOR MA“ VYSTRAŠIL ĽUDÍ PRED OBCHODNÝM DOMOM V TOPOĽČANOCH A KVÔLI OZNÁMENIU O...

Posted by Polícia SR - Nitriansky kraj on Thursday, April 7, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM