Webnoviny - Svet

Evanielici v SR sú znepokojení, že Švédska cirkev toleruje homosexuálne sobáše

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) – Zbor biskupov Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku vyjadril hlboké znepokojenie nad nedávnym schválením uzatvárania sobášov homosexuálnych párov Švédskou cirkvou. „Otvorene, v bratskej láske a v pokore pred Pánom cirkvi vyjadrujeme naše hlboké znepokojenie zo zlomu v apoštolskej tradícii zvereného evanjeliového učenia všeobecnej kresťanskej cirkvi. Podľa nášho názoru sa tým urobil zo strany cirkvi antropocentrický ústupok. Prosíme o vysvetlenie prijatých krokov Švédskej cirkvi na jej tohtoročnej Synode,“ uviedli v liste Švédskej cirkvi biskupi ECAV na Slovensku.

Slovenskí biskupi sa modlia za Švédsku cirkev, aby aj v tejto fundamentálnej veci nachádzala Božiu múdrosť a naplnenie biblických slov: „Nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovením mysle, aby ste vedeli rozpoznať, čo je vôľa Božia, totiž, čo je dobré, milé a dokonalé.“ Slovenskí evanjelickí biskupi vyjadrili zároveň morálnu a modlitebnú podporu všetkým duchovným Švédskej cirkvi, ktorí zostávajú verní Božiemu ustanoveniu manželstva ako zväzku muža a ženy a spoločenstva, ktorému Pán Boh zasľubuje svoje požehnanie v deťoch.

Agentúru SITA informovala tajomníčka pre mediálnu komunikáciu na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku Edita Škodová.

Švédska cirkev oznámila, že od 1. novembra bude sobášiť homosexuálne páry. Táto cirkev je najväčšou náboženskou spoločnosťou v krajine. Od 1. mája platí vo Švédsku aj zákon, podľa ktorého sa môžu homosexuáli sobášiť.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM