Lucia Lauková Krimi

Exminister Pavol Rusko zostáva vo väzbe: Rozhodol o tom súd

Bývalého šéfa Markízy a niekdajšieho politika budú stíhať väzobne. Súd rozhodol o jeho ponechaní za mrežami.

Ilustračný obrázok k článku Exminister Pavol Rusko zostáva vo väzbe: Rozhodol o tom súd
Zdroj: TASR

Sudca Okresného súdu (OS) Bratislava II vo štvrtok večer rozhodol, že exminister Pavol R. bude stíhaný väzobne, a teda zostáva za mrežami. Informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. O vzatí do väzby sa rozhodovalo na neverejnom zasadnutí a novinári nemali prístup do budovy súdu.

Obvinený Pavol R. bol vzatý do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Voči štvrtkovému rozhodnutiu súdu podal sťažnosť ako obvinený Pavol R., tak aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave, keďže ten žiadal aj dôvod takzvanej útekovej väzby.

Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave podala návrh na väzbu exministra Pavla R. Uviedol to jeho obhajca Marek Para. Ako doplnil, prokuratúra sa obáva, že by sa obvinený Pavol R. mohol vyhýbať trestnému stíhaniu a ovplyvňovať svedkov či spoluobvinených. Rozhodnutie prokuratúry ešte neznamená, že Pavol R. do väzby aj naozaj pôjde. O tom môže rozhodnúť iba súd.

Michal Šúrek z Krajskej prokuratúry v Bratislave v stredu (25.10.) uviedol, že polícia na KP BA doručila spisový materiál spolu s podnetom k návrhu na vzatie do väzby obvineného exministra Pavla R.

Portál sme.sk v pondelok (23.10.) priniesol informáciu, že vyšetrovanie bolo začaté na základe trestného oznámenia bývalého šéfa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Pavol R. mal byť podľa portálu podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Podľa medializovaných informácií okrem Pavla R. čelia obvineniu aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM