Webnoviny - Svet

Exsuperstaristka Debbi chystá české turné, chce aj Slovensko

WEBNOVINY.SK

Foto: www.debbi.czBRATISLAVA 31. mája (SITA) – Začínajúca česká speváčka Debbi vydala v apríli debutový album Touch The Sun a na jeseň už má naplánované prvé turné. Aj keď má bývalá SuperStaristka s vystupovaním bohaté skúsenosti, čo sa týka návštevnosti na turné, latku si s manažérom Martinom Ledvinom nedávajú zatiaľ veľmi vysoko. „Za úspech by sme považovali, keby prišlo stopäťdesiat ľudí, pri dvesto návštevníkoch by sme skákali asi tak dva metre do vzduchu,“ povedal Ledvina v rozhovore pre agentúru SITA. Na Slovensku zatiaľ speváčka dohodnuté vystúpenia nemá, všetko záleží od úspechu jej aktuálne nasadenej novinky La La do slovenských rádií. „Keby sa nám podarili jeden – dva koncerty aj na Slovensku, tak by to bolo super,“ dodal manažér Ledvina. Ryšavá osemnástka má v rámci koncertnej šnúry potvrdené vystúpenia vo viac ako dvadsiatich českých kluboch, okrem iného sa predstaví na Morave, v Ostrave, Zlíne, Uherskom Hradišti, Brne, Olomouci, Prahe aj Plzni. Ako ďalej prezradil producent Ledvina, zatiaľ si žiadneho hudobného hosťa prizvať neplánujú. Nič však striktne nevylučujú. „Bude to Deborino turné, ak by sa nám však podarilo uloviť nejakého zaujímavého hosťa, tak sa tomu brániť nebudeme,“ vysvetlil.

"Za úspech by sme považovali, keby prišlo stopäťdesiat ľudí, pri dvesto návštevníkoch by sme skákali asi tak dva metre do vzduchu."hudobný producent Martin Ledvina o debutovom turné Debbi

Debbi, vlastným menom Deborah Kahlová, sa narodila v Nemecku, do Čiech sa s rodinou prisťahovala ako desaťročná. Zúčastnila sa prvej Česko Slovenskej SuperStar, kde sa dostala do prvého semifinálového kola, z ktorého už ďalej nepostúpila. Do povedomia sa už ako začínajúca umelkyňa dostala prostredníctvom piesne Touch The Sun, ktorá mala byť pôvodne len reklamnou zvučkou. Práve túto skladbu vyhlásila česká Akadémia populárnej hudby za najlepšiu pieseň roka 2010. Rovnomenný názov má aj Debbin debutový album, ktorý vyšiel v apríli.Piesne z albumu, ktoré Debbi na koncertnej šnúre predstaví, sú prevažne v angličtine. „Je lepšie, že sú tie pesničky po anglicky, prišli sme na to pri nahrávaní CD. Pre Debbi je to spievanie v angličtine jednoducho prirodzenejšie,“ vysvetlil český producent. „Ja by som rada vedela spievať po česky, ale ono mi to veľmi nejde,“ komentovala Debbi, ktorá paradoxne prvý singel Možná se mi zdáš naspievala práve v češtine. Napriek tomu, že v Čechách sa darí umelcom a pesničkárom, ktorých textom fanúšikovia rozumejú, Ledvina v tom problém nevidí . „Je samozrejmé, že ľudia v Čechách majú radšej české texty. Podľa mňa je však najdôležitejšie mať pri spievaní pre ten jazyk cit,“ uzavrel. V rodnej nemčine zaradila Debbi na album len jednu skladbu s názvom Mein Kleiner Gruner Kaktus. „V nemčine spievam naozaj len zo srandy,“ dodala speváčka.

Zo SuperStar ju vyhodili, vlastnú kariéru odštartovala reklamou na alkohol

Foto: www.debbi.czDebbi sa prihlásila do prvej Česko Slovenskej SuperStar, údajne išlo o stávku. Napriek tomu, že vypadla už v prvom semifinálovom kole, všimol si ju hudobný producent Martin Ledvina, ktorý jej ponúkol spoluprácu. Osemnásťročná speváčka sa do povedmia dostala singlom Touch The Sun, podľa ktorého pomenovala aj album. Pôvodne pesničku naspievala len ako reklamnú zvučku. "Touch The Sun pôvodne nebola nahratá ako pesnička, ale pre Metaxu. Nebolo to oslovenie mňa osobne, ale firmy Creative Music House. Mali zohnať speváčku, ktorá spieva po anglicky. Keďže chlapci robili hudbu pre SuperStar, tak ma poznali,“ uviedla Debbi, ktorá ponuku prijala a prišla 50-sekundovú zvučku naspievať do Bratislavy. „O mesiac na to mi volali, že by chceli naspievať celú tú pesničku. Keď sme zistili, že je to bomba skladba, tak sme si ju prevzali. Dostali sme ju vlastne zadarmo,“ povedala speváčka o skladbe, ktorú česká Akadémia populárnej hudby vyhlásila za najlepšiu pieseň roka 2010. Bývalá superstaristka aktuálny ročník sleduje podľa vlastných slov minimálne, napriek tomu má jasno v tom, kto sa jej páči a kto nie. "Páči sa mi tam zopár ľudí, ale kto mi nesedí, je ten Michal Šeps. Nie je to ani môj typ človeka veľmi. Nehovorím, že mi vadí, ale jednoducho to nie je moja krvná skupina,“ dodala speváčka, ktorá sa so svojimi „kolegami“ z poradí druhej Česko Slovenskej SuperStar aj osobne stretla.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM