Zo Slovenska

Fabrika v Humennom prepustila DESIATKY ľudí: Bez pomoci štátu ďalší rok nezvládneme!

Pre enormný nárast cien energií spoločnosť od začiatku roka prepustila 150 zamestnancov.

Ilustračný obrázok k článku Fabrika v Humennom prepustila DESIATKY ľudí: Bez pomoci štátu ďalší rok nezvládneme!
Zdroj: TASR/Tomáš Doboš

Bez pomoci štátu vie slovenská fabrika talianskej spoločnosti Oldrati Group v Humennom, vyrábajúca produkty z gumy, plastov a silikónov, fungovať päť až šesť mesiacov, potvrdil to prokurista Oldrati Slovensko Alessandro Calegari odvolávajúc sa na enormný nárast cien energií.

Spoločnosť z rovnakých dôvodov od začiatku roka prepustila 150 zamestnancov.

Likvidačné ceny energií

„Začiatkom roka 2021 sme uzatvorili zmluvu na dodávku elektrickej energie a plynu na roky 2022 a 2023. Avšak, náš dodávateľ nám v januári tohto roka oznámil, že nie je schopný realizovať zazmluvnené dodávky a zmluvu nám vypovedal,“ uviedol Calegari s tým, že v súčasnej situácii na trhu s energiami spoločnosť nevie nájsť dodávateľa, ktorý by sa cenou „čo i len priblížil“ cene, ktorú mala zazmluvnenú.

Ako doplnil, platby za energie tvoria približne desať percent celkových nákladov spoločnosti, fabrika aktuálne čelí nárastu cien za ne na úrovni 300 percent. „Vzniknutú situáciu sa snažíme vyriešiť, avšak aktuálne trhové ceny energií sú pre nás likvidačné,“ uzavrel Calegari.

Oldrati Slovensko zamestnáva v Humennom približne 600 pracovníkov. Tržby spoločnosti tvorili v roku 2020 podľa FinStatu 30,08 milióna eur, zisk predstavoval 185 502 eur.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM