Svet Rôzne Technológie

Facebook vyskúšal obrovský dron: Slúžiť bude na šírenie signálu v odľahlých oblastiach

Ďalšia revolučná novinka v podaní internetového giganta. Facebook úspešne vyskúšal svoj obrovský dron, pomocou ktorého chce v budúcnosti dostať do odľahlých oblastí planéty internet.

Ilustračný obrázok k článku Facebook vyskúšal obrovský dron: Slúžiť bude na šírenie signálu v odľahlých oblastiach
Zdroj: TASR

Dron Aquila s veľkými krídlami, na ktorých sú slnečné panely, sa dvakrát vzniesol do vzduchu. Zatiaľ sa v ňom udržal 106 minút. Potom mäkko zosadol na piesok v arizonskej púšti.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg napísal, že k udalosti došlo v noci na piatok (30.6.). Pred rokom sa uskutočnil prvý let prototypu. Dron sa však pri pristávaní ťažko poškodil. Zuckerberg dnes k svojmu textu pripojil krátke video o zosadnutí zariadenia.

Drony Facebooku by sa mali udržať na oblohe dlhé mesiace. Bez prístupu k internetu sú na svete stále ešte viac ako štyri miliardy ľudí. Zuckerberg napísal, že „jedného dňa Aquila pomôže, že sa to zmení“.

O podobný projekt sa pred časom usiloval aj Alphabet, materský koncern Googlu. Začiatkom tohto roka však oznámil, že sa ho vzdáva. Technické prekážky boli podľa neho neprekonateľné. Nevzdal sa však zámeru šíriť signál z oblohy prostredníctvom balónov Loom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM