Webnoviny - Svet

Faith a Kledrowetz idú do Popradu

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA, AP POPRAD 19. januára (WEBNOVINY) – Hokejový extraligista HK Poprad v utorok angažoval dvojicu skúsených hráčov – obrancu Juraja Kledrowtza a útočníka Juraja Faitha. Informovala o tom televízia Markíza vo svojom večernom športovom spravodajstve. Presne pred týždňom sa táto dvojica spolu s Jaroslavom Kmiťom musela porúčať z kabíny úradujúceho majstra HC Košice, pretože vedenie oceliarov s nimi rozviazalo zmluvy a situáciu odôvodnilo závažným porušením povinností hráčov, ktoré boli zakotvené v hráčskych zmluvách a v disciplinárnom poriadku klubu. Kmiť si pravdepodobne vo zvyšku sezóny bude podľa servera hokej.sk doliečovať koleno.

Obranca Kledrowetz už v Poprade v minulosti pôsobil, dres „kamzíkov“ obliekal v sezónach 1999/2000 a 2000/2001. O šesť rokov mladší Juraj Faith v Poprade hrával v ročníkoch 2004/05 a 2005/06.

Faith mal okamžite po prepustení z Košíc na stole viacero ponúk. „Z Košíc som odísť nechcel, no ak to už dopadlo takto, tak som rád, že sa vraciam práve do Popradu. Ponuka z Čiech bola lákavá, no v prospech Popradu hovoril predovšetkým kolektív, ktorý poznám veľmi dobre zo svojho posledného pôsobenia pod Tatrami. V Poprade je množstvo veľmi skúsených hráčov, ktorí túžia siahnuť na vrchol. Nerád by som teraz hovoril o titule, ale vysokými ambíciami sa v Poprade netaja a bol by som veľmi rád, ak by sme dokázali prehovoriť do boja o najvyššie priečky,“ cituje server hokej.sk Juraja Faitha, ktorý bol tretím najproduktívnejším hráčom HC Košice v tejto sezóne. V 26 stretnutiach extraligy nazbieral 28 bodov (14+14). Kledrowetz patril medzi dlhoročné opory defenzívy Košíc, v 28 zápasoch ročníka 2009/2010 mal na konte 11 bodov (4+7).

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM