Webnoviny - Svet

Fanúšikovia Espanyolu ignorovali skóre a vytlieskali Iniestu

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APBARCELONA 19. decembra (WEBNOVINY) – Fanúšikovia Espanyolu v sobotu zabudli na rivalitu s mestským konkurentom FC Barcelona a hoci v jednom zo šlágrov ligového programu inkasovali od úradujúceho španielskeho futbalového majstra päťku, stredopoliara súpera Andrésa Iniestu ocenili obrovským potleskom. Dvadsaťšesťročný záložník „blaugranas“ si vyslúžil úctu a obdiv priaznivcov Espanyolu svojím činom vo finále tohtoročných majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike proti Holandsku. Iniesta totiž venoval svoj víťazný gól ihneď po jeho dosiahnutí bývalému kapitánovi Espanyolu Danimu Jarquemu, ktorý v lete minulého roka tragicky zahynul na zlyhanie srdca počas tréningového kempu v Taliansku. Jarque a Iniesta boli veľmi blízki priatelia.

Fanúšikovia v sobotu domáceho Espanyolu dali pocítiť svoju náklonnosť smerom k jednému z troch kandidátov na ocenenie Zlatá lopta FIFA 2010 pred zápasom pri čítaní súpisiek a „standing ovation“ mu potom pripravili aj v 86. min, keď schádzal z trávnika. „Modro-bieli“ pritom v tom čase prehrávali s favoritom už 1:5. Takýmto výsledkom sa napokon aj stretnutie skončilo.

„Medziľudské vzťahy sú oveľa dôležitejšie ako akákoľvek športová rivalita. Na ihrisku som cítil, ako sú fanúšikovia so mnou. Už v lete mi posielali správy, bolo to veľmi dojímavé,“ nechal sa počuť Iniesta. Jeho tréner Pep Guardiola na túto tému doplnil: „Andrés si takéto privítanie zaslúžil. Chcel by som sa poďakovať domácim priaznivcom a celému štadiónu Cornellá-El Prat za spôsob, akým ho dnes prijali na svojom štadone.“

SITA, Reuters

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM