Kultúra

Fanúšikovia literatúry sa môžu tešiť, Nové Mesto otvorilo novú modernú knižnicu

Nové Mesto poteší priaznivcov kvalitného čítania, keď po takmer 18 rokoch znovu otvorilo knižnicu na Nobelovej ulici. Priestory v spoločenskom dome Vernosť prešli rozsiahlou rekonštrukciou a tak sa návštevníci môžu tešiť na jednu z najmodernejších knižníc v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia literatúry sa môžu tešiť, Nové Mesto otvorilo novú modernú knižnicu
Zdroj: Dnes24.sk

Slávnostnej ceremónii sa zúčastnil aj starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý, ktorý symbolickým kľúčom spustil prevádzku už v poradí štvrtej pobočky novomestskej centrálnej knižnice.

„Jedná sa o dôležité voľnočasové a relaxačné stredisko, ktoré bude slúžiť pre všetkých, či už pre žiakov, rodičov s deťmi alebo seniorov,“ poznamenal Rudolf Kusý.

Okrem množstva knižných titulov sa bude objekt využívať aj na relaxačno-pohybové aktivity, premietanie filmov, diskusie, hudobné vystúpenia alebo ako tvorivé dielne. Ako nám potvrdila riaditeľka novomestskej knižnice Jana Vozníková mestská časť prispela na rekonštrukciu celkovou sumou 18-tisíc eur.

Zaujímavosťou je, že na architektonickom riešení knižnice sa podieľali študenti Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave. Práce študentiek Simony Svitkovej, Zuzany Bartovej a Henriety Sasovej boli použité ako predlohy pre interiér troch miestností.

Každá z nich slúži na iný účel. V prvej miestnosti sa nachádza oddelenie literatúry pre dospelých a v ďalšej si prídu na svoje hlavne deti. V tretej budú prebiehať už spomínané voľnočasové aktivity kam budú mať prístup všetci návštevníci knižnice.

„Študenti vypracovali návrhy v rámci svojich ročníkových prác. Vychádzali pri nich z parametrov knižničných priestorov, ktoré doplnili skutočne zaujímavými atypickými prvkami a farebnými kombináciami,“ doplnila Jana Vozníková.

Čitatelia, ktorí sa rozhodnú využívať modernú knižnicu na Nobelovej ulici, budú mať možnosť zakúpiť si čitateľské preukazy za skutočne výhodnú cenu. Dospelí zaplatia štyri eurá, deti a študenti môžu využiť zľavnené členské iba za polovičnú sumu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM