Webnoviny - Svet

Fatt Kools hľadá talentovaného remixéra

WEBNOVINY.SK

Remixéri, ktorí majú záujem zviditeľniť svoje hudobné schopnosti, majú jedinečnú šancu zažiariť. Projekt Fatt Kools, ktorý sa zameriava na hudobne talentovaných mladých ľudí, pokračuje ďalej. Víťazom prvého kola, v rámci ktorého súťažiaci prezentovali vlastnú hudobnú tvorbu bez ohľadu na hudobný štýl, sa stal Bratislavčan Martin Nemček so skladbou Balance. Jeho pieseň teraz poslúži ako podklad pre talentovaných remixérov, ktorí sa môžu zapojiť do druhého kola súťaže.

„Sme radi, že sa nám podarilo projekt posunúť do druhej fázy. S výsledkami prvého kola sme boli veľmi spokojní. Som presvedčený, že rovnako, ako sa nám podarilo objaviť mladého talentovaného hudobníka Martina Nemčeka, v druhom kole pomôžeme „nakopnúť“ kariéru rovnako šikovnému hudobnému remixérovi,“ hovorí Alex Suja zo spoločnosti Henkel Slovensko.

Záujemci si môžu zo stránky projektu www.fattkools.sk stiahnuť podklady k víťaznej skladbe z prvého kola a tú následne zremixovať podľa vlastnej chute či štýlu, ktorý preferujú. Hotovú nahrávku následne uploadnu na stránku projektu, kde sa bude uchádzať o hlasy širokej verejnosti. Projekt FattKools tak mladým remixérom prináša jedinečnú možnosť porovnať svoje schopnosti s inými remixérmi. O víťazovi druhého kola rozhodne odborná porota zložená zo zástupcov spoločnosti Henkel, Rádia_FM a v druhom kole ju doplní aj autor víťaznej skladby prvého kola Bratislavčan Martin Nemček.

„Fatt Kools má medzi poslucháčmi Rádia_FM veľmi pozitívnu odozvu a som rád, že v ňom môžeme spoločne pokračovať. Na rozdiel od prvého kola je to druhé o niečo špecifickejšie. Verím, že budeme mať možnosť nahliadnúť do hudobnej fantázie mladých talentov a cez jednotný základ porovnať, respektívne spoznať ich pohľad na svet prostredníctvom hudby. Teším sa na to,“ dodal Dušan Vančo, riaditeľ Rádia_FM.

Svoje výtvory môžu súťažiaci zasielať do konca októbra. Vyhodnotenie je predbežne naplánované na 3.11. vo vysielaní Rádia _FM. Víťaz získa aj odmenu 300,– Eur.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM