Webnoviny - Svet

Festival Berlinale už má otvárací a záverečný film

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 19. januára (WEBNOVINY) – Medzinárodný filmový festival Berlinale otvorí 11. februára v kine Berlinale Palast svetová premiéra čínskeho súťažného filmu Tuan Yuan, ktorý je posledným filmom Wanga Quan’ana. Režisér sa na súťaži zúčastnil aj v roku 2007 so snímkou Tuya de hun shi, za ktorú získal Zlatého medveďa. Jeho najnovší film Tuan Yuan zobrazuje príbeh veľkej lásky na pozadí historických udalostí. Vo filme hrajú herci Lu Yan, Ling Feng, Xu Cai Gen a Mo Xiaoqi.

Oficiálnym záverečným filmom sa stal Otouto od japonského režiséra Yoji Yamada, ktorý sa na festivale Berlinale zúčastnil už šesťkrát. Jeho film sa však bude premietať mimosúťažne – po každoročnom slávnostnom udeľovaní cien, ktoré je stanovené na 20. februára.

Medzinárodný filmový festival Berlinale sa bude konať od 11. do 21. februára 2010. Dnes ohlásili aj filmy, ktoré bude možné vidieť v sekcii Fórum. Z nemeckej filmovej tvorby sa so snímkou Orly predstaví režisérka Angela Schanelec, ďalej Tatjana Turanskyj s filmom The Drifter či Dominik Graf, ktorý režíroval snímku Im Angesicht des Verbrechens. Zo zahraničných hostí sa na festivale objaví režisér tureckého pôvodu Tayfun Pirselimoglu so snímkou Haze či film Native of Eurasia od Litovca Šarunasa Bartasa.

Informáciu zverejnili internetové portály indiewire.com a berlinale.de.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM