Webnoviny - Svet

Fialová dostala hviezdy do Kriminálky Staré Mesto

WEBNOVINY.SK

Zuzana Fialová Foto: trigon production BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) – Na obrazovky Jednotky STV a prvého kanálu Českej televízie príde 20. septembra nový česko-slovenský seriál Kriminálka Staré Mesto. Predstaviteľka hlavnej postavy Zuzana Fialová je zároveň autorkou základného námetu. "Ja som sa zamilovala do jedného poľského herca a rozmýšľala som, ako sa s ním ešte raz stretnúť. Tak som vymyslela kriminálku, ktorá by vznikla v koprodukcii s poľskou televíziou,“ povedala s úsmevom v rozhovore pre agentúru SITA.

Zamilovanosť ju však prešla a zistila, že praktickejšia bude spolupráca s Českou televíziou. Dodala námet a synopsu s hereckým obsadením, ktoré si musela napokon vybojovať. „Pán Pašš (producent, pozn. red.) mal s tým problém. Má tam Táňu Pauhofovú, Alexandra Bártu, má tam momentálne najväčšie slovenské hviezdy,“ vysvetlila. Podľa nej slovenské a české seriály trpia tým, že hlavné úlohy hrajú dobrí herci a herečky a „zvyšok je tam hocikto“. „A keď robíme niečo výnimočne dobré, musíme mať výnimočne dobrých ľudí,“ doplnila. Celé herecké obsadenie sa jej podarilo presadiť. Ako dodala, trvalo jej trištvrte roka, kým jej hereckých kolegov a kolegyne "uprosíkala“.

Po boku Zuzany Fialovej hrá Matěj Hádek. Ako prezradil, ponuka stvárniť jednu z postáv v tomto seriáli patrí k tým, na ktoré intuitívne vedel, že má povedať áno. "Niekedy to trvá a niekedy intuícia zavelí. V tomto prípade som na to kývol naslepo,“ dodal Hádek, ktorý spočiatku nevedel, že bude hrať so Zuzanou Fialovou v seriáli na námet Dominika Dána. Ako aj ostatní tvorcovia a tvorkyne, aj český herec si pochvaľoval tímovú prácu na pľaci "od kameramana, cez réžiu po osvetľovačov a catering“.

V centre príbehu je kriminalistický tím, ktorý vyšetruje zločiny nielen v zdanlivo pokojných uličkách Bratislavy, ale pátranie ho často zavedie do vzdialenej Prahy. Najvýraznejšími sú však dvaja partneri – slovenská kriminalistka Zuzana v podaní Zuzany Fialovej, čerstvo preložená z menšieho mesta do Bratislavy, a jej kolega Andy, ktorého stvárňuje Matěj Hádek. So základnou myšlienkou prišla Zuzana Fialová. Scenár napísal Alex Koenigsmark, o réžiu sa postaral Ján Sebechlebský, o hudbu Ľubica Čekovská a za kameru sa postavil Peter Kelíšek. Odbornú spoluprácu mal na starosti spisovateľ Dominik Dán.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM