Webnoviny - Svet

Fico ani Mečiar si novoročné predsavzatia nedávajú

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico si novoročné predsavzatia nedáva. „Páči sa mi, ako 1. januára ráno sú ovály športovísk plné bežcov a postupne ako prichádzajú ďalšie dni, tam už nie je nikto, iba tí, čo tam chodili celý rok. Ak človek má nejaké predsavzatie a chce niečo urobiť, nemal by čakať na 31. decembra, alebo 1. januára. Mal by to urobiť hneď,“ uviedol Fico v rozhovore pre agentúru SITA.

Ak chce niekto schudnúť, Fico nevie prečo by mal čakať do 1. januára, mal by začať hneď. „Keď chce niekto začať cvičiť, alebo behať, opäť nie je dôvod čakať do 1. januára,“ uviedol. Pre Fica je silvestrovský večer príjemným posedením so známymi. Pri ňom si dá dobrý pohár vína.

Mečiar si novoročné predsavzatia nedáva, vraj sa už sa nemôže polepšiť

Ani predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar si novoročné predsavzatia nedáva. „Už sa nemôžem polepšiť, už som taký dobrý. Aj keď si mnohí myslia opak. Takže predsavzatia si nedávam. Mám už dosť skúseností na to, aby som vedel, že keď sa predsavzatia neplnia, ľudia si to odpustia,“ uviedol Mečiar pre agentúru SITA.

Mečiar má krásny pocit z prelomu noci, nielen z toho psychologického momentu, ale ako zážitku z rokov 1992 a 1993, ktorý bol podľa neho hviezdnym okamihom Slovenska. „Na počesť toho, sami v Trenčianskych Tepliciach, každý rok odpaľujeme ohňostroj, ako aj pozdrav do doliny, aj pre svoju radosť. Tým to pre nás končí. Život pokračuje ďalej. Neprikladám tomu magickú noc. Tá nebola viazaná k polnoci, ale k slnovratu, ktorý je o niečo skôr,“ povedal.

Na Nový rok, 1. januára, si Mečiar uvedomuje, že sa musí naučiť písať nový dátum. „Viem, že prvé tri mesiace si to budem pliesť,“ dodal.

Bugár chce viac krotiť svoju prudkú povahu

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár chce viac krotiť svoju prudkú povahu, ale nie vždy sa mu to podarí. „Ja som dosť prudký. To každý vie, že sa viem naježiť. To musí byť neustála snaha to zmeniť. Nemôže to byť snaha, že od zajtra to zmením. Kto povie, že od zajtra, tak nikdy to neurobí, alebo, že od Nového roku budem iný. Tomu neverím. Buď mám silu to urobiť teraz, alebo to len odsúvam,“ uviedol Bugár pre agentúru SITA v súvislosti s dávaním si novoročných predsavzatí. Zároveň dodal, že z toho, aby si povedal, že na budúci rok bude jesť menej sladkostí, už vyrástol. „Sladkosti sú moja závislosť,“ uviedol.

Na Silvestra sú vždy Bugárovci doma. „Nechodíme na silvestrovské zábavy. Delobuchy už dávno nekupujem. Mali sme psa a ten to nemal rád. Je to zbytočné vyhodenie peňazí. To radšej dať ľuďom, ktorí nemajú čo jesť, alebo strechu nad hlavou,“ uviedol Bugár.

Duray trávi sviatky doma, výnimkou sú roky, keď bol v base

Podpredseda SMK Miklós Duray trávi Silvester a Nový rok doma. Výnimkou boli dva roky, keď bol za komunizmu v base a na návšteve v USA. „Trikrát v živote som nebol doma v rodinnom kruhu na Silvestra. Dvakrát som bol v base a raz v USA s manželkou. Inak všetky Vianoce i Silvester som strávil v rodinnom kruhu,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Koniec roka vyvoláva v Durayovi smútok. Dávať si rôzne predsavzatia na Silvestra alebo Nový rok považuje za detinské. „Človek by sa mal správať podľa vlastných hodnôt aj cez rok aj na konci roka. Z tohto hľadiska je úplne jedno, či je júl, 30. december, alebo 1. január,“ uviedol.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM