Webnoviny - Svet

Fico kritizuje pokladníka SDKÚ

WEBNOVINY.SK

Foto: SITABRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Smer-SD kritizuje koaličného lídra SDKÚ-DS, že vo funkcii na ďalšie štyri roky potvrdila svojho súčasného pokladníka Igora Kuceja.

Predseda Smeru-SD Robert Fico dnes na tlačovej konferencii pripomenul, že Kucej bol pokladníkom dzurindovcov aj v čase, keď nedokázali vysvetliť záhadné pôžičky od schránkových firiem. Podľa opozície strana opätovne prejavila dôveru Kucejovi, pretože len ťažko nájde človeka „podobných kvalít“.

Ficovi sa nepáči, že za Kuceja zahlasovala aj premiérka Iveta Radičová, ktorá v minulosti vyhlásila, že obdobie podozrení SDKÚ-DS je už minulosťou. „Hlasovala som za neho preto, lebo nebola žiadna iná alternatíva," odkázala Radičová minulý týždeň cez svojho hovorcu Rada Baťa. „Chápem, že alternatíva sa k takémuto expertovi ťažko hľadá,“ vyhlásil dnes Fico. Dodal, že Radičová ako podpredsedníčka strany nesie za škandály a vážne podozrenia zo špinavého financovania SDKÚ-DS rovnakú zodpovednosť ako predseda Mikuláš Dzurinda.

Denník SME v sobotu informoval, že kontroverzný pokladník SDKÚ-DS Igor Kucej sa bude o stranícku kasu starať aj ďalšie štyri roky. Prezídium SDKÚ ho minulý týždeň na návrh predsedu strany Mikuláša Dzurindu zvolilo opäť do funkcie. Za návrh podľa neho hlasovali všetci prítomní členovia prezídia, Kucej sa zdržal. Kuceja podporila aj podpredsedníčka strany Iveta Radičová, ktorá v januári ako jediná z vedenia otvorene zapochybovala o tom, či je dobré, aby napríklad logo strany vlastnila súkromná firma, a nie SDKÚ. Pre podozrenia okolo financovania strany, ktoré smerovali najmä ku Kucejovi, sa Dzurinda stiahol z čela kandidátky pred poslednými parlamentnými voľbami a nestal sa poslancom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM